All Products
Keywords [ smart fire detector ] match 84 Products.
High Sensitivity 10 Year Smoke Detector OEM ODM Battery Operated Smoke Detectors
| Name: | 10 Year Smoke Detector |
|---|---|
| Powersupply: | Battery Operated |
| Usage: | Smoke Detection In Fire Alarm System |
EN14604 Certified Fire Alarm Smoke Detector Battery Operated Photoelectric Sensor Smoke Detector 3V
| Name: | Fire Alarm Smoke Detector |
|---|---|
| Weight: | 180 Grams |
| Test Button: | Yes, For Manual Testing |
10 Year Battery Interconnected Smoke Detectors 85 dB CO Smoke Alarms OEM / ODM
| Name: | Battery Interconnected Smoke Detectors |
|---|---|
| Battery Life: | Up To 10 Years (for Sealed Battery Models) |
| Alarm Sound Level: | 85 DB At 10 Feet |
OEM / ODM Interconnected Smoke Detectors Photoelectric Smoke CO Alarms
| Name: | Interconnected Smoke Detectors |
|---|---|
| Alarm Sound Level: | 85 DB At 10 Feet |
| Interconnection Range: | Up To 1000 Feet |
Reliable Interconnected Smoke Detectors Customized Smoke Detector 433mhz With Electrochemical Sensor
| Additional Features: | LED Indicators, Voice Alerts, Smart Home Integration |
|---|---|
| Installation Type: | Ceiling Or Wall Mount |
| Connectivity Range: | Up To 100 Meters |
Professional OEM CO Carbon Monoxide Detector with 7 Years Life TÜV Tested and Electrochemical Sensor
| Operating Temperature Range: | -10°C To 50°C (14°F To 122°F) |
|---|---|
| Item: | CO Detector |
| Humidity Range: | 10% To 85% Non-condensing |
OEM Wireless Interconnected Smoke Detectors
| Sensor Type: | Electrochemical Sensor |
|---|---|
| Power Source: | Battery-powered |
| Alert Type: | Audible Alarm And Visual LED Indicator |
Residential Carbon Monoxide Gas Detectors Dual Sensor CO And Gas Alarm OEM
| Product Name: | Carbon Monoxide Gas Detectors |
|---|---|
| Operatingtemperature: | -10°C To 50°C |
| Mountingtype: | Wall Mount Or Tabletop |
Residential Carbon Monoxide Gas Detectors Dual Sensor CO And Gas Alarm OEM
| Product Name: | Carbon Monoxide Gas Detectors |
|---|---|
| Operatingtemperature: | -10°C To 50°C |
| Mountingtype: | Wall Mount Or Tabletop |
EN50291 Certified Gas And CO Detector
| Operatingtemperature: | -10°C To 50°C |
|---|---|
| Weight: | 250 Grams |
| Dimensions: | 100mm X 40mm |

