All Products
Keywords [ battery co detectors ] match 216 Products.
Photoelectric Sensor Zigbee Detector 85 dB Zigbee Fire Alarm 3V
| Item: | Zigbee Detector |
|---|---|
| Operatingvoltage: | DC 3V |
| Testbutton: | Included For Manual Testing |
Industrial Grade CO Carbon Monoxide Detector with 10-Year Design Lifetime and EN50291 Approved Electrochemical Sensor
| Batterylife: | Up To 10 Years |
|---|---|
| Sensitivity: | Meets EN50291 Standards |
| Productname: | CO Detector |
Voice Warning Professional Carbon Monoxide Detectors 4.5V Carbon Monoxide Detection System Customized
| Item: | Professional Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Humidity Range: | 0% To 95% Non-condensing |
| Sensor Type: | Electrochemical Sensor |
EN50291 Approval Interconnected CO Detector Wireless CO Smoke Alarm 3V
| Product Name: | Interconnected CO Detector |
|---|---|
| Humidityrange: | 10% To 85% Non-condensing |
| Environmental Temperature: | -10℃ ~ +55℃ |
Customized Carbon Monoxide Gas Detectors Commercial AC Powered Carbon Monoxide Detector
| Name: | Carbon Monoxide Gas Detectors |
|---|---|
| Operating Humidity: | 15% To 95% RH |
| Mounting Options: | Wall Mount |
SGS Tested CO Carbon Monoxide Detector with 10 Year Battery Life and 30 Month Warranty
| Item: | Conventional CO Detector |
|---|---|
| Batterylife: | Up To 10 Years |
| Color: | Light Grey |
3V Interconnected Smoke Detectors Reliable Smoke CO Alarm Professional Grade
| Product Name: | Interconnected Smoke Detectors |
|---|---|
| Alarmsoundlevel: | 85 DB At 10 Feet |
| Operatingvoltage: | 3V DC |
Electrochemical Sensor Tuya CO Detector
| Material: | ABS Plastic |
|---|---|
| Weight: | 180 Grams |
| Environmental Temperature: | -10℃ ~ +50℃ |
Professional Carbon Monoxide Gas Detectors EN50291 Certified CO Gas Alarm With Human Voice Prompt
| Name: | Carbon Monoxide Gas Detectors |
|---|---|
| Dimensions: | 112mm X 70mm X 42mm |
| Weight: | 180 Grams |
Battery Powered Gas Leak Alarm Long Life Combustible Gas Leak Detector
| Name: | Gas Leak Alarm |
|---|---|
| Operating Humidity: | 10% To 90% RH (non-condensing) |
| Dimensions: | Approx. 120mm X 75mm X 40mm |

