All Products
Keywords [ battery co detectors ] match 223 Products.
High Sensitivity CO Carbon Monoxide Detector with 10 Year Lithium Battery and Electrochemical Sensor
| Alarmsoundlevel: | 85 DB At 3 Meters |
|---|---|
| Static Current: | ≤50uA |
| Sensor: | Electrochemistry Carbon Monoxide Sensor |
Professional Grade CO Carbon Monoxide Detector with 7 Years Life, TÜV Certified and AA Operated
| Installation: | Wall Mount Or Tabletop |
|---|---|
| Power Supply: | 4.5V DC |
| Humidity: | 0 To 95% RH,no Condensation |
ODM 10-Year Lithium Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with Dual Detection System and 85dB Alarm Sound
| Sensor Type: | Photoelectric/Electrochemical Sensor |
|---|---|
| Detection Type: | Smoke And Carbon Monoxide |
| Testbutton: | Yes |
Long Life 7 Years TÜV Certified CO Carbon Monoxide Detector with Electrochemical Sensor
| Operating Voltage: | 4.5V DC |
|---|---|
| Material: | ABS Plastic |
| Humidity: | 0 To 95% RH,no Condensation |
OEM ODM Home Methane Detector EN50194 Approved Methane Gas Detectors With Dual Gas Detection
| Name: | Home Methane Detector |
|---|---|
| Productname: | Gas Leak Alarm |
| Operatingtemperaturerange: | -10°C To 50°C |
SGS Tested Smart Gas Detector Compact Residential Methane Detector With 30 Month Warranty
| Name: | Smart Gas Detector |
|---|---|
| Operating Temperature Range: | -10°C To 50°C |
| Installation Method: | Wall-mounted Or Ceiling-mounted |
Tuya Wifi CO Detector with 10-Year Lifespan and Electrochemical Sensor for Smart Home Integration
| Power Source: | Battery / Hardwired / Dual Power |
|---|---|
| Packaging Details: | Color box |
| Delivery Time: | 10 Days |
Tuya Smart WiFi Connectivity Carbon Monoxide Detector with Electrochemical Sensor and 10-Year Lifespan CO Alarm
| Power Supply: | Battery / Hardwired / Dual |
|---|---|
| Packaging Details: | Color box |
| Delivery Time: | 10 Days |
EN14604 Certified Zigbee Smoke Alarm
| Compatibility: | Works With Zigbee Hubs And Gateways |
|---|---|
| Alerttype: | Push Notifications And Alarms |
| Detectionangle: | 120 Degrees |

