All Products
Keywords [ battery co detectors ] match 216 Products.
Long Life Portable Natural Gas Detector 3V Battery Powered Propane Alarm Wall Mounted
| Name: | Portable Natural Gas Detector |
|---|---|
| Operating Temperature: | -10°C To 50°C |
| Reset Method: | Manual Reset Button |
Customizable Smoke Carbon Monoxide Detector with 10-Year Lithium Battery and Photoelectric/Electrochemical Sensor EN50291 EN14604 Certified
| Sensor Type: | Photoelectric/Electrochemical Sensor |
|---|---|
| Humidity Range: | Up To 85% RH |
| Sensor Life: | 10 Years |
Residential Carbon Monoxide And Smoke Alarm 3V 10 Year Smoke Carbon Monoxide Detector
| Name: | Carbon Monoxide And Smoke Alarm |
|---|---|
| Reset Time: | Less Than 1 Second |
| Led Indicator: | Red LED For Alarm And Green LED For Power |
Customizable Fire Alarm Smoke Detector Reliable 10 Year Photoelectric Smoke Alarm 85 dB
| Name: | Fire Alarm Smoke Detector |
|---|---|
| Environmental Temperature: | -10℃ ~ +55℃ |
| Battery Life: | Up To 10 Years |
High Stability Zigbee Detector ODM Alarm Smoke Detector EN14604 Approved
| Product Name: | Zigbee Detector |
|---|---|
| Operatingvoltage: | 3V DC |
| Humidityrange: | 0% To 95% RH |
EN14604 Certified Smart WIFI Smoke Detector 85 dB Wireless Smoke Alarm OEM With Photoelectric Sensor
| Name: | Smart WIFI Smoke Detector |
|---|---|
| Installation: | Wireless, Easy Mounting |
| Connectivity: | WiFi |
Photoelectric Sensor Smart WIFI Smoke Detector
| Battery Life: | Up To 3 Year |
|---|---|
| Power Source: | Battery-operated |
| Test Button: | Yes, For Manual Testing |
Durable CO Carbon Monoxide Detector with 10 Year Service Life SGS Tested and Electrochemical Sensor for Reliable Detection
| Voltage: | 3V DC |
|---|---|
| Installation: | DIY |
| Dimensions: | 105 X 105 X 39 Mm |
Customized CO Carbon Monoxide Detector Voice Alert Carbon Monoxide Detector
| Name: | Alert Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Alarm Indicator: | Red LED |
| Standby Working Current: | ≤40uA |
AC Powered Carbon Monoxide Gas Detectors Residential Carbon Monoxide Gas Alarms With SGS Tested
| Name: | Carbon Monoxide Gas Detectors |
|---|---|
| Response Time: | Less Than 30 Seconds |
| Power Source: | AC Powered |

