All Products
Keywords [ battery co detectors ] match 231 Products.
Professional Carbon Monoxide Gas Detectors 5 Year Gas Detector Alarms For Accurate 85 dB Alarm
| Item: | Carbon Monoxide Gas Detectors |
|---|---|
| Humidityrange: | 10% To 95% Non-condensing |
| Material: | ABS |
Intelligent Portable CO Detector
| Productname: | Portable CO Detector |
|---|---|
| Testfeature: | Manual Test Button |
| Operating Voltage: | 3V DC Lithium Battery |
Industrial Grade CO Carbon Monoxide Detector with 7 Years Life TÜV Certified and Electrochemical Sensor
| Color: | White |
|---|---|
| Installation: | Ceiling Or Wall Mount |
| Operating Temperature Range: | -10°C To 50°C (14°F To 122°F) |
Customizable CO Carbon Monoxide Detector with 7 Years Life EN 50291 Certified and Electrochemical Sensor for OEM ODM
| Operating Temperature Range: | -10°C To 50°C |
|---|---|
| Material: | ABS Plastic |
| Sensor Type: | Electrochemical Sensor |
ODM 10-Year Lithium Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with Photoelectric and Electrochemical Sensors and 85 dB Alarm Sound
| Detectiontype: | Smoke And Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Mountingtype: | Ceiling Or Wall Mount |
| Sensor Technology: | Photoelectric Smoke Sensor And Electrochemical CO Sensor |
Professional Smoke Carbon Monoxide Detector with 10-Year Lithium Battery Photoelectric/Electrochemical Sensor and 85dB Alarm Sound
| Temperature Range: | -10°C To 50°C |
|---|---|
| Displaytype: | Digital LCD / LED Indicator |
| Power Source: | Battery-operated |
Smart Interconnected Smoke Detectors
| Certifications: | CE, ROHS Certified |
|---|---|
| Response Time: | Less Than 2 Seconds |
| Interconnection: | Supports Up To 12 Interconnected Devices |
EN Certified Smoke Carbon Monoxide Detectors Battery Operated Residential Carbon Monoxide Detector
| Name: | Smoke Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Alarm Sound Level: | 85 DB At 10 Feet |
| End-Of-Life Warning: | Yes |
OEM / ODM Smoke Carbon Monoxide Detectors 85dB Fire Alarm Detection System
| Name: | Smoke Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Test Button: | Yes |
| Certifications: | CE/SGS Listed |
EN14604 / EN50291 Certified Smoke Carbon Monoxide Alarms Battery Operated Home CO Detectors
| Name: | Smoke Carbon Monoxide Alarms |
|---|---|
| End-Of-Life Warning: | Yes |
| Silence/Hush Feature: | Yes |

