All Products
Keywords [ battery co detectors ] match 231 Products.
EN Certified WIFI Enabled Smoke Detector Smart Smoke And Carbon Monoxide Detector
| Name: | Wifi Enabled Smoke Detector |
|---|---|
| Installationtype: | Ceiling Or Wall Mount |
| Usage: | Fire Detection And Alarm System |
Custom Interconnected Smoke Detectors 3V Wireless Smoke And Carbon Monoxide Detector
| Item: | Interconnected Smoke Detectors |
|---|---|
| Humidity Range: | 10% To 95% Non-condensing |
| Color: | White |
Customizable Wireless Connected Smoke Detectors
| Connectivity: | WiFi |
|---|---|
| Material: | Fire-resistant Plastic |
| App Control: | Yes, Via Dedicated Mobile App |
Lithium Power Interconnected Smoke Detectors
| Installation: | Ceiling Or Wall Mount |
|---|---|
| Test Button: | Included For Easy Testing |
| Battery Life: | Up To 10 Years For Sealed Lithium Batteries |
10 Year Interconnected Smoke Detectors OEM Carbon Monoxide And Smoke Detector ABS Fireproof Housing
| Name: | Interconnected Smoke Detectors |
|---|---|
| Certifications: | SGS Listed, CE Compliant |
| Reset Time: | Less Than 1 Second |
433MHz Interconnected Smoke Detectors Battery Operated Interconnected Carbon Monoxide Detector
| Name: | Interconnected Smoke Detectors |
|---|---|
| Usage: | CO Detection In Fire Alarm System |
| Installation Type: | Ceiling Or Wall Mount |
OEM ODM Tuya Carbon Monoxide Detector Battery Operated Carbon Monoxide Alarms
| Alarm Type: | Loud Audible Alarm (85 DB) |
|---|---|
| Notification: | Push Notifications On Mobile Devices |
| Sensor Type: | Electrochemical CO Sensor |
ODM Smart Gas Detectors Voice Alert Gas CO Detector EN50291 Certified
| Name: | Smart Gas Detectors |
|---|---|
| Alarm Type: | Voice And Audible And Visual Alarm |
| Dimensions: | 112mm X 70mm X 42mm |
Voice Prompt Carbon Monoxide Gas Alarm 9V Battery Gas And CO Detector Reliable
| Name: | Carbon Monoxide Gas Alarm |
|---|---|
| Sensor Type: | Electrochemical/Semiconduct Sensor |
| Alarm Type: | Voice AndAudible And Visual Alarm |
ODM Carbon Monoxide Gas Detector White AC Gas Detector With Wall Mounted Installation
| Material: | ABS Plastic |
|---|---|
| Operating Temperature: | -10°C To 50°C |
| Dimensions: | 136mm X 82mm X 39mm |

