All Products
Keywords [ battery co detectors ] match 226 Products.
10-Year Lithium Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with 85dB Alarm Sound and Dual Detection System
| Certifications: | CE/ROHS Certified |
|---|---|
| Color: | Light White |
| Humidity Range: | 10% To 95% Non-condensing |
10 Year Wireless Smoke Detectors Battery Powered WIFI Smoke Alarm Detector With Photoelectric Sensor
| Name: | Wireless Smoke Detectors |
|---|---|
| Installation: | Wireless, Easy Mounting |
| Battery Life: | Up To 3 Years |
4.5V Smoke Carbon Monoxide Detectors White Lithium Battery Smoke Alarm With Photoelectric Sensor
| Product Name: | Smoke Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Environmental Temperature: | -10℃ ~ +55℃ |
| Sensortype: | Optical Sensor |
EN Standard Smoke Carbon Monoxide Detectors 85dB Battery Operated Carbon Monoxide Detector ODM
| Name: | Smoke Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Silence/Hush Feature: | Yes |
| Power Source: | Battery-operated |
CE Certified Lithium Battery Smoke Alarms
| Dimensions: | Around 105mm Diameter |
|---|---|
| Operating Temperature Range: | -10°C To 50°C (14°F To 122°F) |
| Battery Life: | Up To 10 Years |
SGS Listed Smoke Carbon Monoxide Detectors Professional Lithium Battery Carbon Monoxide Detector 3V
| Name: | Smoke Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Dimensions: | Diameter 10 Cm, Height 4 Cm |
| Response Time: | Within 5 Seconds |
EN Certified Smoke Carbon Monoxide Detectors ODM Residential Carbon Monoxide Detectors Low Power
| Name: | Smoke Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Sensor Type: | Electrochemical (for CO) And Photoelectric (for Smoke) |
| Detection Type: | Smoke And Carbon Monoxide |
Lithium Battery WIFI Carbon Monoxide Detector 3V Tuya CO Detector OEM
| Name: | Wifi Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Operating Voltage: | DC 3V |
| Color: | White |
EN50291 Certified Wifi Carbon Monoxide Detector Battery Powered Wifi CO Detector OEM / ODM
| Name: | Wifi Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Power Source: | Battery Powered |
| Additional Features: | Self-test Button, Low Battery Indicator |
Battery Operated Fire Alarm Smoke Detector 3V 10 Year Smoke Detectors EN14604 Certified
| Item: | Fire Alarm Smoke Detector |
|---|---|
| Humidityrange: | 10% To 85% Non-condensing |
| Operatingtemperaturerange: | -10°C To 50°C |

