All Products
Keywords [ battery co detectors ] match 231 Products.
TÜV Approved CO Carbon Monoxide Detector with 7 Years Life and Electrochemical Sensor for Reliable Protection
| Voltage: | 4.5V DC |
|---|---|
| Item: | CO Detector |
| Weight: | 180 Grams |
OEM CO Carbon Monoxide Alarm Battery Operated 7 Year Carbon Monoxide Detector White
| Name: | CO Carbon Monoxide Alarm |
|---|---|
| Test Button: | Included For Manual Testing |
| Power Source: | Battery Operated |
Wireless Smoke And Carbon Monoxide Detectors 3V Tuya Wifi Smoke Detector
| Name: | Wireless Smoke And Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Notification: | Push Notifications To Smartphone |
| Mobile App Support: | Yes |
Battery Powered Zigbee Detector
| Detectionangle: | 120 Degrees |
|---|---|
| Productname: | Zigbee Detector |
| Humidityrange: | 0% To 95% Non-condensing |
85 dB Battery Operated Smoke Detector
| Certifications: | SGS Listed, CE Compliant |
|---|---|
| Temperaturerange: | -10°C To 50°C (14°F To 122°F) |
| Detectiontype: | Photoelectric |
85dB Photoelectric Sensor Smoke Alarm Low Power 10 Year Lithium Smoke Detectors White
| Item: | Photoelectric Sensor Smoke Alarm |
|---|---|
| Reset Time: | Less Than 1 Second |
| Reset Function: | Manual Reset After Alarm |
EN14604 Certified Fire Alarm Smoke Detector OEM Photoelectric Sensor Fire Alarm
| Name: | Fire Alarm Smoke Detector |
|---|---|
| Sensitivity: | Meets EN14604 Standards |
| Environmental Temperature: | -10℃ ~ +50℃ |
Battery Operated Zigbee Detector EN14604 Certified Smart Smoke Alarms OEM
| Name: | Zigbee Detector |
|---|---|
| Sensor Type: | Photoelectric Sensor |
| Dimensions: | Diameter 120mm, Height 40mm |
Battery Powered WIFI Smoke Alarms Photoelectric Smart Fire Detector With 3 Year Battery Life
| Name: | WIFI Smoke Alarms |
|---|---|
| Connectivity: | WiFi |
| Compatibility: | IOS And Android Devices |
OEM / ODM Interconnected Smoke Detectors Photoelectric Smoke CO Alarms
| Name: | Interconnected Smoke Detectors |
|---|---|
| Alarm Sound Level: | 85 DB At 10 Feet |
| Interconnection Range: | Up To 1000 Feet |

