All Products
Keywords [ battery co detectors ] match 226 Products.
OEM Wireless Interconnected Smoke Detectors
| Sensor Type: | Electrochemical Sensor |
|---|---|
| Power Source: | Battery-powered |
| Alert Type: | Audible Alarm And Visual LED Indicator |
10 Year Interconnected Smoke Detectors OEM Carbon Monoxide And Smoke Detector ABS Fireproof Housing
| Name: | Interconnected Smoke Detectors |
|---|---|
| Certifications: | SGS Listed, CE Compliant |
| Reset Time: | Less Than 1 Second |
Wall Mounted Wifi Carbon Monoxide Detector Compact Smart CO Detector With 10 Year Electrochemical Sensor
| Name: | WIFI Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Installation: | Wall Mountable |
| Sensor Type: | Electrochemical Sensor |
ODM Smart Gas Detectors Voice Alert Gas CO Detector EN50291 Certified
| Name: | Smart Gas Detectors |
|---|---|
| Alarm Type: | Voice And Audible And Visual Alarm |
| Dimensions: | 112mm X 70mm X 42mm |
OEM Carbon Monoxide Gas Detectors EN50291 EN50194 Certified CO And Gas Detector
| Name: | Carbon Monoxide Gas Detectors |
|---|---|
| Operating Temperature: | -10°C To 50°C |
| Display: | Digital LCD Display |
ODM Carbon Monoxide Gas Detector White AC Gas Detector With Wall Mounted Installation
| Material: | ABS Plastic |
|---|---|
| Operating Temperature: | -10°C To 50°C |
| Dimensions: | 136mm X 82mm X 39mm |
Reliable Carbon Monoxide CO Alarm TUV Approved CO Detector With 7 Year Lifespan
| Standby Current: | ≤10uA |
|---|---|
| Temperature Range: | -10°C To 50°C |
| Sound Level: | ≥85dB/3m |
TUV Certified Smart Carbon Monoxide Detector 4.5V 7 Year Carbon Monoxide Alarm
| Item: | Smart Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Type: | Electrochemical |
| Environmental Temperature: | -10℃ ~ +55℃ |
Wireless Fire Alarm Smoke Detector
| Product Name: | Fire Alarm Smoke Detector |
|---|---|
| Usage: | Detect Smoke,smoke Alarm,Office Building,Fire Protection,warehouse Etc |
| Material: | ABS Plastic,Double Sided Glass |
Photoelectric Smoke Carbon Monoxide Detectors Custom Home CO Detector With 5 Year Life Lcd Display
| Item: | Smoke Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Size: | Diameter 104 Mm, Height 40 Mm |
| Power Source: | Battery Operated |

