All Products
Keywords [ battery co detectors ] match 226 Products.
White CO Carbon Monoxide Detector Reliable Carbon Monoxide Detector 7 Year Life 4.5V
| Product Name: | CO Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Sensor: | Electrochemistry Carbon Monoxide Sensor |
| Endoflifewarning: | Yes, Audible And Visual Alert |
10-Year Battery Life Smoke and CO Detector with Photoelectric/Electrochemical Sensor and 85dB Alarm Sound
| Powersource: | Battery Operated |
|---|---|
| Certifications: | SGS Listed, CE Compliant |
| Mounting Type: | Ceiling Or Wall Mount |
10 Year Battery Carbon Monoxide Detector Dual Sensor Photoelectric Smoke Detector EN Certified
| Name: | 10 Year Battery Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Material: | ABS Fireproof |
| Item: | CO&Smoke Detector |
Dual Sensor WIFI Carbon Monoxide Alarm Wall Mounted / Ceiling Mounted Battery Operated CO Detectors
| Name: | WIFI Carbon Monoxide Alarm |
|---|---|
| Power Source: | Battery Powered |
| Sensor Type: | Electrochemical /Photoelectric Sensor |
EN14604 Certified Fire Alarm Smoke Detector Battery Operated Photoelectric Sensor Smoke Detector 3V
| Name: | Fire Alarm Smoke Detector |
|---|---|
| Weight: | 180 Grams |
| Test Button: | Yes, For Manual Testing |
Residential Battery Interconnected Smoke Alarms Wired / Wireless RF Smoke Detector
| Product Name: | Battery Interconnected Smoke Alarms |
|---|---|
| Connectivity: | Interconnected (wired Or Wireless) |
| Dimensions: | Typically 105mm In Diameter |
EN50291 Certified Carbon Monoxide Gas Detectors OEM Portable Carbon Monoxide Detector Battery Operated
| Product Name: | Carbon Monoxide Gas Detectors |
|---|---|
| Batterylife: | Up To 5 Years |
| Displaytype: | Digital LCD Display |
7 Year Electrochemical Carbon Monoxide Detectors 85 dB Battery Powered CO Detector
| Item: | Electrochemical Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Battery Life: | Up To 2 Years |
| Sensor Type: | Electrochemical Sensor |
EN 50291 CO Carbon Monoxide Detector High Sensitivity 7 Year Life Carbon Monoxide Alarm
| Product Name: | CO Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Detecting Scope: | High Sensitivity :9 M |
| Sound Level: | ≥85dB/3m |
Custom Smoke Carbon Monoxide Detector with 10-Year Lithium Battery and 85 dB Alarm Sound for Dual Detection System
| Item: | Smoke And CO Detector |
|---|---|
| Environmental Temperature: | -10℃ ~ +50℃ |
| Voltage: | 3V DC |

