All Products
Keywords [ battery co detectors ] match 226 Products.
Battery Operated Fire Alarm Smoke Detector
| Item: | Fire Alarm Smoke Detector |
|---|---|
| Sensor Type: | Photoelectric Sensor |
| Environmental Temperature: | -10℃ ~ +50℃ |
EN 14604 Fire Alarm Smoke Detector White 10 Year Lithium Battery Smoke Alarms
| Product Name: | Fire Alarm Smoke Detector |
|---|---|
| Color: | White |
| Alarmsoundlevel: | 85 DB At 10 Feet |
Battery Powered 433mhz Smoke Detector 10 Year Interconnected Smoke Detector With Photoelectric Sensor
| Name: | 433mhz Smoke Detector |
|---|---|
| Additional Features: | LED Indicators, Voice Alerts, Or Smart Home Integration |
| Alarm Sound Level: | 85 Decibels Or Higher |
10 Year Battery EN50291 Certified CO Carbon Monoxide Detector with Electrochemical Sensor
| Temperature: | 10 ~ 50 ℃ |
|---|---|
| Material: | ABS |
| Operatinghumidityrange: | 15% To 95% RH (non-condensing) |
4.5V Battery Operated Carbon Monoxide Alarm White Electrochemical Carbon Monoxide Detector
| Name: | Battery Operated Carbon Monoxide Alarm |
|---|---|
| Color: | White |
| Humidity: | 0 To 95% RH,no Condensation |
Reliable Interconnected Smoke Detectors Customized Smoke Detector 433mhz With Electrochemical Sensor
| Additional Features: | LED Indicators, Voice Alerts, Smart Home Integration |
|---|---|
| Installation Type: | Ceiling Or Wall Mount |
| Connectivity Range: | Up To 100 Meters |
Battery Operated Smart Carbon Monoxide Detectors App Controlled 10 Year CO Detector Customized
| Name: | Smart Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Alarm Type: | Loud Audible Alarm |
| Operating Temperature: | -10°C To 50°C |
Long Life 7 Years TÜV Certified AA Battery Powered CO Carbon Monoxide Detector Alarm
| Alarmtype: | Audible Alarm And Visual LED Indicator |
|---|---|
| Power Supply: | DC 4.5V |
| Productname: | CO Carbon Monoxide Detector |
OEM 10-Year Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with Electrochemical Sensor and LCD Display
| Installation Type: | Ceiling Or Wall Mount |
|---|---|
| Response Time: | Within 30 Seconds |
| Dimension: | 105*38mm |
10-Year Lithium Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with Dual Sensor System and ABS Fireproof Material
| Reset Function: | Manual Reset After Alarm |
|---|---|
| Response Time: | Within 30 Seconds |
| Material: | ABS Fireproof |

