All Products
Keywords [ battery co detectors ] match 231 Products.
Electrochemical Sensor 10 Year CO Detector Residential Carbon Monoxide Detection Systems 3V
| Name: | 10 Year CO Detector |
|---|---|
| Operatingtemperature: | -10°C To 50°C |
| Operating Current: | 60mA |
Indoor Professional Carbon Monoxide Detector Customized 10 Year Carbon Monoxide Detectors
| Name: | Professional Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Alarm Output: | Sound & Flash Alarm |
| Warranty: | 2 Year |
5 Year Carbon Monoxide Gas Detectors Dual Sensor Commercial Carbon Monoxide Detector
| Name: | Carbon Monoxide Gas Detectors |
|---|---|
| Installation: | Wall Mount Or Tabletop |
| Alarm Type: | Audible And Visual Alarm |
Portable Battery Operated Gas Alarm CE Listed Combustible Gas Alarm With CH4 C3H8 Detection
| Name: | Battery Operated Gas Alarm |
|---|---|
| Weight: | 200 Grams |
| Item: | Porable Gas Detector |
Smart Wifi Carbon Monoxide Detector EN50291 Certified Combustible Gas Detectors With Dual Sensor
| Product Name: | Wifi Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Sensortype: | Electrochemical Semiconduct Sensor |
| Detectiontypes: | Gas And Carbon Monoxide |
10 Year Smoke Carbon Monoxide Detectors
| Usage: | Fire Detection And Alarm System |
|---|---|
| Installation Type: | Ceiling Mount |
| Sensitivity: | Complies With EN14604&EN50291 Standards |
EN50291 Certified CO Carbon Monoxide Detector with 10 Year Lifespan and Electrochemical Sensor
| Detect: | CO |
|---|---|
| Gas Species: | Carbon Monoxide |
| Temperature: | 10 ~ 50 ℃ |
3V CO Carbon Monoxide Detector EN50291 Certified 10 Year CO Alarm High Sensitivity
| Name: | CO Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| The Battery Life: | ≥24 Months |
| Sensor: | Electrochemistry Carbon Monoxide Sensor |
Voice Prompt Carbon Monoxide CO Detectors OEM 7 Year Carbon Monoxide Alarm Reliable
| Product Name: | Carbon Monoxide CO Detectors |
|---|---|
| Display: | Digital LCD Display |
| Humidity: | 0 To 95% RH,no Condensation |
LCD Display Carbon Monoxide Gas Detectors Industrial / Commercial AC Carbon Monoxide Detector
| Name: | Carbon Monoxide Gas Detectors |
|---|---|
| Display: | Digital LCD Display |
| Operating Temperature: | -10°C To 50°C |

