All Products
Keywords [ battery operated fire alarms ] match 206 Products.
EN Certified WIFI Enabled Smoke Detector Smart Smoke And Carbon Monoxide Detector
| Name: | Wifi Enabled Smoke Detector |
|---|---|
| Installationtype: | Ceiling Or Wall Mount |
| Usage: | Fire Detection And Alarm System |
SGS Certified CO and Gas Detector Custom Home Combustible Gas Detector With 5 Year Lifetime
| Item: | CO And Gas Detector |
|---|---|
| Sensor Type: | Electrochemical/Semiconduct Sensor |
| Color: | White |
Residential CO Carbon Monoxide Detector 3V 10 Year Carbon Monoxide Detector ODM
| Name: | CO Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Material: | ABS Fireproof |
| Operating Temperature Range: | -10°C To 50°C (14°F To 122°F) |
Custom CO Carbon Monoxide Detector EN14604 Alert Carbon Monoxide Detectors 4.5V
| Name: | CO Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Operating Voltage: | 4.5V DC |
| Alarm Sound: | >85db |
Customized CO Carbon Monoxide Detector Voice Alert Carbon Monoxide Detector
| Name: | Alert Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Alarm Indicator: | Red LED |
| Standby Working Current: | ≤40uA |
Voice Warning Professional Carbon Monoxide Detectors 4.5V Carbon Monoxide Detection System Customized
| Item: | Professional Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Humidity Range: | 0% To 95% Non-condensing |
| Sensor Type: | Electrochemical Sensor |
Voice Prompt CO Carbon Monoxide Detector OEM ODM Smart CO Detector With Digital LCD Display
| Name: | CO Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Batterytype: | 4.5V Alkaline Battery |
| Working Voltage: | DC4.5V 3* AAA Battery |
4.5V Photoelectric Carbon Monoxide Detector EN Certified Home Carbon Monoxide Detector
| Name: | Photoelectric Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Environmental Temperature: | -10℃ ~ +50℃ |
| Operatingvoltage: | DC 4.5V |
Photoelectric Smart WIFI Smoke Detector High Sensitivity Wireless Fire Detector ODM
| Name: | Smart WIFI Smoke Detector |
|---|---|
| Alarm Type: | Loud Siren |
| Power Source: | Battery-powered |
Industrial CO Carbon Monoxide Detector EN 50291 Electrochemical CO Detector OEM ODM
| Name: | CO Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Environmental Temperature: | -10℃ ~ +50℃ |
| Alarm Sound Level: | 85 DB At 3 Meters |

