All Products
Keywords [ battery operated fire alarms ] match 206 Products.
Reliable Interconnected Smoke Detectors Customized Smoke Detector 433mhz With Electrochemical Sensor
| Additional Features: | LED Indicators, Voice Alerts, Smart Home Integration |
|---|---|
| Installation Type: | Ceiling Or Wall Mount |
| Connectivity Range: | Up To 100 Meters |
EN50194 Certified Methane Gas Detector Portable Propane Gas Detector Wall Mounted / Tabletop
| Name: | Methane Gas Detector |
|---|---|
| Alarm Sound Level: | ≥85dB At 1 Meter |
| Dimensions: | Approx. 96mm X 96mm X 40mm |
10 Year WIFI Carbon Monoxide Detector OEM / ODM Smoke And Carbon Monoxide Detectors
| Name: | Wifi Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Dimensions: | 105mm Diameter X 40mm Height |
| Alarm Sound Level: | 85 DB At 3 Meters |
EN Certified Smoke Carbon Monoxide Detectors ODM Residential Carbon Monoxide Detectors Low Power
| Name: | Smoke Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Sensor Type: | Electrochemical (for CO) And Photoelectric (for Smoke) |
| Detection Type: | Smoke And Carbon Monoxide |
Wall Mounted Carbon Monoxide Gas Detectors Professional CO And Gas Detectors OEM
| Name: | Carbon Monoxide Gas Detectors |
|---|---|
| Test/Reset Button: | Included |
| Display: | Digital LCD Display |
TUV Approved CO Carbon Monoxide Detector 7 Year Electrochemical CO Detectors
| Name: | CO Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Operating Current: | 15mA |
| Material: | ABS Plastic |
Custom Interconnected Smoke Detectors 3V Wireless Smoke And Carbon Monoxide Detector
| Item: | Interconnected Smoke Detectors |
|---|---|
| Humidity Range: | 10% To 95% Non-condensing |
| Color: | White |
Indoor Professional Carbon Monoxide Detector Customized 10 Year Carbon Monoxide Detectors
| Name: | Professional Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Alarm Output: | Sound & Flash Alarm |
| Warranty: | 2 Year |
Smart WiFi Carbon Monoxide Detector 4.5V Wireless CO Detectors With 10 Year Sensor
| Name: | WIFI Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Installation: | Wall Mount |
| Compatibility: | IOS And Android |
OEM Carbon Monoxide Gas Detectors EN50291 EN50194 Certified CO And Gas Detector
| Name: | Carbon Monoxide Gas Detectors |
|---|---|
| Operating Temperature: | -10°C To 50°C |
| Display: | Digital LCD Display |

