All Products
Keywords [ battery operated fire alarms ] match 206 Products.
5 Year Lifespan Carbon Monoxide Detectors Customized Gas Leak Alarms SGS Certified
| Product Name: | Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Testbutton: | Yes |
| Weight: | 230 Grams |
3V CO Carbon Monoxide Detector EN50291 Certified 10 Year CO Alarm High Sensitivity
| Name: | CO Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| The Battery Life: | ≥24 Months |
| Sensor: | Electrochemistry Carbon Monoxide Sensor |
Customized CO Carbon Monoxide Detector Electrochemical 10 Year Carbon Monoxide Alarms
| Name: | CO Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Dimensions: | 105mm X 105mm X 40mm |
| Temperature Range: | -10°C To 50°C |
Voice Prompt Carbon Monoxide CO Detectors OEM 7 Year Carbon Monoxide Alarm Reliable
| Product Name: | Carbon Monoxide CO Detectors |
|---|---|
| Display: | Digital LCD Display |
| Humidity: | 0 To 95% RH,no Condensation |
Smart Interconnected Smoke Detectors
| Certifications: | CE, ROHS Certified |
|---|---|
| Response Time: | Less Than 2 Seconds |
| Interconnection: | Supports Up To 12 Interconnected Devices |
Lithium Power Interconnected Smoke Detectors
| Installation: | Ceiling Or Wall Mount |
|---|---|
| Test Button: | Included For Easy Testing |
| Battery Life: | Up To 10 Years For Sealed Lithium Batteries |
TÜV Approved CO Carbon Monoxide Detector with 7 Years Life and Electrochemical Sensor for Reliable Protection
| Voltage: | 4.5V DC |
|---|---|
| Item: | CO Detector |
| Weight: | 180 Grams |
Industrial Grade CO Carbon Monoxide Detector with 7 Years Life TÜV Certified and Electrochemical Sensor
| Color: | White |
|---|---|
| Installation: | Ceiling Or Wall Mount |
| Operating Temperature Range: | -10°C To 50°C (14°F To 122°F) |
Professional OEM CO Carbon Monoxide Detector with 7 Years Life TÜV Tested and Electrochemical Sensor
| Operating Temperature Range: | -10°C To 50°C (14°F To 122°F) |
|---|---|
| Item: | CO Detector |
| Humidity Range: | 10% To 85% Non-condensing |
High Performance CO Carbon Monoxide Detector with 7 Years Life TÜV Lab Certified Electrochemical Sensor
| Material: | ABS Plastic |
|---|---|
| Rated Voltage: | 4.5V DC |
| Humidity: | 0 To 95% RH,no Condensation |

