All Products
Keywords [ battery operated fire alarms ] match 206 Products.
Customizable CO Carbon Monoxide Detector with 7 Years Life EN 50291 Certified and Electrochemical Sensor for OEM ODM
| Operating Temperature Range: | -10°C To 50°C |
|---|---|
| Material: | ABS Plastic |
| Sensor Type: | Electrochemical Sensor |
Customizable Wireless Connected Smoke Detectors
| Connectivity: | WiFi |
|---|---|
| Material: | Fire-resistant Plastic |
| App Control: | Yes, Via Dedicated Mobile App |
OEM Wireless Interconnected Smoke Detectors
| Sensor Type: | Electrochemical Sensor |
|---|---|
| Power Source: | Battery-powered |
| Alert Type: | Audible Alarm And Visual LED Indicator |
7 Years Life EN 50291 Approved CO Carbon Monoxide Detector with Electrochemical Sensor
| Detection Type: | Electrochemical Sensor |
|---|---|
| Power Source: | Battery Operated |
| Usage: | CO Detection And Alarm System |
Electrochemical Sensor Tuya CO Detector
| Material: | ABS Plastic |
|---|---|
| Weight: | 180 Grams |
| Environmental Temperature: | -10℃ ~ +50℃ |
Photoelectric Sensor Smart WIFI Smoke Detector
| Battery Life: | Up To 3 Year |
|---|---|
| Power Source: | Battery-operated |
| Test Button: | Yes, For Manual Testing |
10 Year Smoke Carbon Monoxide Detectors
| Usage: | Fire Detection And Alarm System |
|---|---|
| Installation Type: | Ceiling Mount |
| Sensitivity: | Complies With EN14604&EN50291 Standards |
Smart WIFI Carbon Monoxide Detector
| Sensor Type: | Electrochemical Sensor |
|---|---|
| Power Source: | Battery Powered |
| Operating Temperature Range: | -10°C To 50°C |
OEM Smart Smoke Carbon Monoxide Detector
| Operating Voltage: | DC 4.5V |
|---|---|
| Test Button: | Included For Manual Testing |
| Material: | ABS Fireproof |
Professional OEM CO Carbon Monoxide Detector with 7 Years Life EN 50291 TÜV Approved and Electrochemical Sensor
| The Battery Life: | ≥12 Months |
|---|---|
| Material: | PC, Anti-scratch |
| Standby Working Current: | ≤15uA |

