All Products
Keywords [ battery operated fire alarms ] match 215 Products.
10 Year Wireless Smoke Detectors Battery Powered WIFI Smoke Alarm Detector With Photoelectric Sensor
| Name: | Wireless Smoke Detectors |
|---|---|
| Installation: | Wireless, Easy Mounting |
| Battery Life: | Up To 3 Years |
EN50291 Certified Wifi Carbon Monoxide Detector Battery Powered Wifi CO Detector OEM / ODM
| Name: | Wifi Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Power Source: | Battery Powered |
| Additional Features: | Self-test Button, Low Battery Indicator |
Custom 10 Year Battery Smoke Detectors EN14604 Certified Photoelectric Smoke Detectors
| Name: | 10 Year Battery Smoke Detectors |
|---|---|
| Test Button: | Yes |
| Item: | Conventional Smoke Detector |
EN14604 Certified Zigbee Smoke Alarm
| Compatibility: | Works With Zigbee Hubs And Gateways |
|---|---|
| Alerttype: | Push Notifications And Alarms |
| Detectionangle: | 120 Degrees |
Photoelectric Sensor Radio Frequency Smoke Detector ODM Interconnected Battery Smoke Alarms
| Name: | Radio Frequency Smoke Detector |
|---|---|
| Additional Features: | End-of-life Warning, Low Battery Alert, Voice Alerts |
| Alarm Sound Level: | 85 DB At 10 Feet |
Factory OEM 10-Year Lithium Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with ABS Fireproof Housing and EN14604 & EN50291 Certification
| Sensor Life: | Up To 10 Years |
|---|---|
| Led Indicator: | Red LED For Alarm Status |
| Voltage: | 3V |
OEM 10-Year Lithium Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with Dual Detection System and 85dB Alarm Sound
| Temperature Range: | -10°C To 50°C (14°F To 122°F) |
|---|---|
| Display: | Digital Display For CO Levels |
| Weight: | Around 180 Grams |
10-Year Lithium Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with Dual Sensor System and ABS Fireproof Material
| Reset Function: | Manual Reset After Alarm |
|---|---|
| Response Time: | Within 30 Seconds |
| Material: | ABS Fireproof |
ABS Fireproof Housing Smoke Carbon Monoxide Detectors ODM Alarm CO Detector
| Name: | Smoke Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Reset Time: | Less Than 1 Second |
| Color: | Light Grey |
EN14604 Approved Fire Alarm Smoke Detector 3V Fire Safety Smoke Alarm OEM
| Name: | Fire Alarm Smoke Detector |
|---|---|
| Usage: | Fire Smoke Detection And Alarm |
| Operating Voltage: | 3V DC |

