All Products
Keywords [ battery operated fire alarms ] match 215 Products.
Customizable Smoke Carbon Monoxide Detector with 10-Year Lithium Battery and Photoelectric/Electrochemical Sensor EN50291 EN14604 Certified
| Sensor Type: | Photoelectric/Electrochemical Sensor |
|---|---|
| Humidity Range: | Up To 85% RH |
| Sensor Life: | 10 Years |
SGS Listed Smoke Carbon Monoxide Detectors Professional Lithium Battery Carbon Monoxide Detector 3V
| Name: | Smoke Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Dimensions: | Diameter 10 Cm, Height 4 Cm |
| Response Time: | Within 5 Seconds |
Customized Fire Alarm Carbon Monoxide Alarm SGS Listed Carbon Monoxide Smoke Alarms
| Name: | Fire Alarm Carbon Monoxide Alarm |
|---|---|
| Detection Types: | Smoke And Carbon Monoxide |
| Power Source: | Battery-operated |
EN 50291 CO Carbon Monoxide Detector High Sensitivity 7 Year Life Carbon Monoxide Alarm
| Product Name: | CO Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Detecting Scope: | High Sensitivity :9 M |
| Sound Level: | ≥85dB/3m |
OEM Smoke And Carbon Monoxide Detector Sensor Battery Powered 85 dB Alarm With LCD Display
| Item: | Smoke And Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Operating Temperature Range: | -10°C To 50°C (14°F To 122°F) |
| Humidity Range: | 10% To 90% Non-condensing |
SGS Approved Carbon Monoxide Smoke Detectors 3V Battery Powered Carbon Monoxide Alarm
| Name: | Carbon Monoxide Smoke Detectors |
|---|---|
| Response Time: | Within 5 Seconds |
| Power Supply: | Battery |
EN50291 Certified Gas And CO Detector
| Operatingtemperature: | -10°C To 50°C |
|---|---|
| Weight: | 250 Grams |
| Dimensions: | 100mm X 40mm |
EN50291 Certified Carbon Monoxide Gas Detectors Voice Prompt CO Gas Detectors With 9V Battery
| Calibration: | Automatic And Manual Calibration Options |
|---|---|
| Display: | Digital LCD Display |
| Operating Temperature: | -10°C To 50°C |
Reliable CO Carbon Monoxide Detector OEM ODM EN 50291 Carbon Monoxide Alarm
| Product Name: | CO Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Operating Voltage: | 4.5V DC |
| Standby Current: | ≤40uA |
OEM / ODM Smoke Carbon Monoxide Detectors 85dB Fire Alarm Detection System
| Name: | Smoke Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Test Button: | Yes |
| Certifications: | CE/SGS Listed |

