All Products
Keywords [ battery operated fire alarms ] match 215 Products.
OEM 10-Year Lithium Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with Dual Detection System and 85dB Alarm Sound
| Type: | Dual Sensor |
|---|---|
| Sensitivity: | 0.1% To 0.15% Obscuration Per Foot |
| Color: | Light Grey |
CE Certified Lithium Battery Smoke Alarms
| Dimensions: | Around 105mm Diameter |
|---|---|
| Operating Temperature Range: | -10°C To 50°C (14°F To 122°F) |
| Battery Life: | Up To 10 Years |
Lithium Battery WIFI Carbon Monoxide Detector 3V Tuya CO Detector OEM
| Name: | Wifi Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Operating Voltage: | DC 3V |
| Color: | White |
433.92MHz Wireless Interlinked Smoke Detectors Multifunctional Lithium Battery Smoke Detectors
| Item: | Wireless Interlinked Smoke Detectors |
|---|---|
| Powersource: | Battery Operated |
| Sensor Type: | Photoelectric/Electrochemical Sensor |
Voice Alert Carbon Monoxide Monitors ODM Electrochemical Carbon Monoxide Alarm 85 dB
| Name: | Carbon Monoxide Monitors |
|---|---|
| Sensor: | Electrochemistry Carbon Monoxide Sensor |
| Displaytype: | Digital LCD Display |
Residential Carbon Monoxide Gas Detectors Dual Sensor CO And Gas Alarm OEM
| Product Name: | Carbon Monoxide Gas Detectors |
|---|---|
| Operatingtemperature: | -10°C To 50°C |
| Mountingtype: | Wall Mount Or Tabletop |
High Reliability Fire Alarm Smoke Detector Commercial Fire Safety Smoke Detector 3V
| Name: | Fire Alarm Smoke Detector |
|---|---|
| Material: | ABS Fireproof |
| Environmental Temperature: | -10℃ ~ +55℃ |
Customizable Fire Alarm Smoke Detector Reliable 10 Year Photoelectric Smoke Alarm 85 dB
| Name: | Fire Alarm Smoke Detector |
|---|---|
| Environmental Temperature: | -10℃ ~ +55℃ |
| Battery Life: | Up To 10 Years |
SGS Tested WIFI Carbon Monoxide Detector Customized Smart CO Alarm With Electrochemical Sensor
| Name: | WIFI Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Compatibility: | IOS And Android Devices |
| Dimensions: | 105*105*40mm |
Residential Carbon Monoxide Gas Detectors Dual Sensor CO And Gas Alarm OEM
| Product Name: | Carbon Monoxide Gas Detectors |
|---|---|
| Operatingtemperature: | -10°C To 50°C |
| Mountingtype: | Wall Mount Or Tabletop |

