All Products
Keywords [ battery operated fire alarms ] match 211 Products.
Certified Safety CO Carbon Monoxide Detector with 10 Year Battery Life and EN50291 Compliance for B2B Projects
| Battery Life: | Up To 10 Years |
|---|---|
| Temperature Range: | -10°C To 50°C |
| Weight: | 180 Grams |
Professional Carbon Monoxide Gas Detectors EN50291 Certified CO Gas Alarm With Human Voice Prompt
| Name: | Carbon Monoxide Gas Detectors |
|---|---|
| Dimensions: | 112mm X 70mm X 42mm |
| Weight: | 180 Grams |
Precision Interconnected Smoke Detectors Photoelectric Electrochemical RF Smoke Alarms
| Name: | Interconnected Smoke Detectors |
|---|---|
| Usage: | Smoke Detection In Fire Alarm System |
| Installationtype: | Ceiling Or Wall Mount |
High Sensitivity Smoke Carbon Monoxide Detectors EN14604 / EN50291 Certified Smoke And CO Alarm
| Product Name: | Smoke Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Silencebutton: | Yes, To Temporarily Silence Alarm |
| Installationlocation: | Wall Or Ceiling Mount |
SGS Approved Smoke And CO Alarms 85dB Home Carbon Monoxide Detectors OEM
| Name: | Smoke And CO Alarms |
|---|---|
| Certifications: | CE/ROHS Certified |
| Power Source: | Battery-operated |
Photoelectric Sensor Zigbee Detector 85 dB Zigbee Fire Alarm 3V
| Item: | Zigbee Detector |
|---|---|
| Operatingvoltage: | DC 3V |
| Testbutton: | Included For Manual Testing |
OEM 10-Year Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with Electrochemical Sensor and LCD Display
| Installation Type: | Ceiling Or Wall Mount |
|---|---|
| Response Time: | Within 30 Seconds |
| Dimension: | 105*38mm |
10-Year Lithium Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with 85dB Alarm Sound and Dual Detection System
| Certifications: | CE/ROHS Certified |
|---|---|
| Color: | Light White |
| Humidity Range: | 10% To 95% Non-condensing |
10-Year Lifespan Carbon Monoxide Detector with Electrochemical Sensor and 85dB Alarm Sound
| Aloud Sond: | Over 85DB |
|---|---|
| Material: | ABS Plastic |
| Testbutton: | Yes |
4.5V Smoke Carbon Monoxide Detectors White Lithium Battery Smoke Alarm With Photoelectric Sensor
| Product Name: | Smoke Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Environmental Temperature: | -10℃ ~ +55℃ |
| Sensortype: | Optical Sensor |

