All Products
Keywords [ co and gas detectors ] match 114 Products.
Long Life 7 Years TÜV Certified CO Carbon Monoxide Detector with Electrochemical Sensor
| Operating Voltage: | 4.5V DC |
|---|---|
| Material: | ABS Plastic |
| Humidity: | 0 To 95% RH,no Condensation |
Custom Carbon Monoxide And Smoke Alarms 5 Year Battery Carbon Monoxide Detectors With HD LCD Display
| Item: | Carbon Monoxide And Smoke Alarms |
|---|---|
| Usage: | Fire Detection And Alarm System |
| Material: | ABS Fireproof |
10 Year Lifespan CO Carbon Monoxide Detector with Electrochemical Sensor and EN50291 Certification
| Installation: | Ceiling Or Wall |
|---|---|
| Sensorlife: | 10 Years |
| Usage: | CO Detecting |
7 Years Life EN 50291 Approved CO Carbon Monoxide Detector with Electrochemical Sensor
| Detection Type: | Electrochemical Sensor |
|---|---|
| Power Source: | Battery Operated |
| Usage: | CO Detection And Alarm System |
Professional OEM 10-Year Lithium Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with Dual Detection System and 85dB Alarm Sound
| Installation: | Battery-powered |
|---|---|
| Sensitivity: | 0.1% - 0.15% Obscuration Per Foot |
| Silencebutton: | Yes, To Temporarily Silence Alarm |
OEM Smart 10-Year Lithium Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with Photoelectric/Electrochemical Sensor and 85dB Alarm Sound
| Certifications: | SGS Listed, EN Compliant |
|---|---|
| Sensor Technology: | Photoelectric/Electrochemical |
| Displaytype: | Digital LCD / LED Indicator |
Factory OEM 10-Year Lithium Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with ABS Fireproof Housing and EN14604 & EN50291 Certification
| Sensor Life: | Up To 10 Years |
|---|---|
| Led Indicator: | Red LED For Alarm Status |
| Voltage: | 3V |
Electrochemical Sensor Tuya CO Detector
| Material: | ABS Plastic |
|---|---|
| Weight: | 180 Grams |
| Environmental Temperature: | -10℃ ~ +50℃ |
Factory Direct 10-Year Lithium Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with Electrochemical and Photoelectric Sensors and 85dB Alarm Sound
| Voltage: | 3V DC |
|---|---|
| Installation: | Ceiling Or Wall Mount |
| Alarmsoundlevel: | 85 DB At 10 Feet |
Customizable Smoke Carbon Monoxide Detector with 10-Year Lithium Battery and Photoelectric/Electrochemical Sensor EN50291 EN14604 Certified
| Sensor Type: | Photoelectric/Electrochemical Sensor |
|---|---|
| Humidity Range: | Up To 85% RH |
| Sensor Life: | 10 Years |

