All Products
Keywords [ co and gas detectors ] match 123 Products.
Customized Smoke and Carbon Monoxide Detector with 10-Year Lithium Battery and Photoelectric/Electrochemical Sensor for 85 dB Alarm
| Sensor Type: | Photoelectric Sensor |
|---|---|
| Test Button: | Yes |
| Powersource: | Battery Operated |
ABS Fireproof Housing Smoke Carbon Monoxide Detectors ODM Alarm CO Detector
| Name: | Smoke Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Reset Time: | Less Than 1 Second |
| Color: | Light Grey |
Electrochemical Sensor 10 Year CO Detector Residential Carbon Monoxide Detection Systems 3V
| Name: | 10 Year CO Detector |
|---|---|
| Operatingtemperature: | -10°C To 50°C |
| Operating Current: | 60mA |
10 Year Interconnected Smoke Detectors OEM Carbon Monoxide And Smoke Detector ABS Fireproof Housing
| Name: | Interconnected Smoke Detectors |
|---|---|
| Certifications: | SGS Listed, CE Compliant |
| Reset Time: | Less Than 1 Second |
EN 50291 CO Carbon Monoxide Detector High Sensitivity 7 Year Life Carbon Monoxide Alarm
| Product Name: | CO Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Detecting Scope: | High Sensitivity :9 M |
| Sound Level: | ≥85dB/3m |
Industrial Grade CO Carbon Monoxide Detector with 7 Years Life TÜV Certified and Electrochemical Sensor
| Color: | White |
|---|---|
| Installation: | Ceiling Or Wall Mount |
| Operating Temperature Range: | -10°C To 50°C (14°F To 122°F) |
Smart WiFi Carbon Monoxide Detector 4.5V Wireless CO Detectors With 10 Year Sensor
| Name: | WIFI Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Installation: | Wall Mount |
| Compatibility: | IOS And Android |
Photoelectric Smoke Carbon Monoxide Detectors Custom Home CO Detector With 5 Year Life Lcd Display
| Item: | Smoke Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Size: | Diameter 104 Mm, Height 40 Mm |
| Power Source: | Battery Operated |
4.5V Smoke Carbon Monoxide Detectors White Lithium Battery Smoke Alarm With Photoelectric Sensor
| Product Name: | Smoke Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Environmental Temperature: | -10℃ ~ +55℃ |
| Sensortype: | Optical Sensor |
10 Year Smoke Carbon Monoxide Detectors
| Usage: | Fire Detection And Alarm System |
|---|---|
| Installation Type: | Ceiling Mount |
| Sensitivity: | Complies With EN14604&EN50291 Standards |

