All Products
Keywords [ co and gas detectors ] match 123 Products.
Photoelectric / Electrochemical Smoke Carbon Monoxide Detectors 10 Year Lithium Battery Smoke Detectors
| Name: | Smoke Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Sensor Technology: | Photoelectric/Electrochemical |
| Alarm Sound Level: | 85 Decibels |
OEM Smart Smoke Carbon Monoxide Detector
| Operating Voltage: | DC 4.5V |
|---|---|
| Test Button: | Included For Manual Testing |
| Material: | ABS Fireproof |
OEM 10-Year Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with Electrochemical Sensor and LCD Display
| Installation Type: | Ceiling Or Wall Mount |
|---|---|
| Response Time: | Within 30 Seconds |
| Dimension: | 105*38mm |
Certified Safety CO Carbon Monoxide Detector with 10 Year Battery Life and EN50291 Compliance for B2B Projects
| Battery Life: | Up To 10 Years |
|---|---|
| Temperature Range: | -10°C To 50°C |
| Weight: | 180 Grams |
10-Year Lifespan Carbon Monoxide Detector with Electrochemical Sensor and 85dB Alarm Sound
| Aloud Sond: | Over 85DB |
|---|---|
| Material: | ABS Plastic |
| Testbutton: | Yes |
SGS Approved Carbon Monoxide Smoke Detectors 3V Battery Powered Carbon Monoxide Alarm
| Name: | Carbon Monoxide Smoke Detectors |
|---|---|
| Response Time: | Within 5 Seconds |
| Power Supply: | Battery |
10-Year Lifespan Carbon Monoxide Detector with Electrochemical Sensor and 85dB Alarm Sound
| Aloud Sond: | Over 85DB |
|---|---|
| Material: | ABS Plastic |
| Testbutton: | Yes |
Durable CO Carbon Monoxide Detector with 10 Year Service Life SGS Tested and Electrochemical Sensor for Reliable Detection
| Voltage: | 3V DC |
|---|---|
| Installation: | DIY |
| Dimensions: | 105 X 105 X 39 Mm |
Customized CO Carbon Monoxide Detector Voice Alert Carbon Monoxide Detector
| Name: | Alert Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Alarm Indicator: | Red LED |
| Standby Working Current: | ≤40uA |
Battery Operated Smart Carbon Monoxide Detectors App Controlled 10 Year CO Detector Customized
| Name: | Smart Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Alarm Type: | Loud Audible Alarm |
| Operating Temperature: | -10°C To 50°C |

