All Products
Keywords [ co and gas detectors ] match 126 Products.
EN50194 / SGS Approval Gas Leak Alarm Professional House Gas Detector
| Name: | Gas Leak Alarm |
|---|---|
| Dimensions: | 120mm X 70mm X 40mm |
| Response Time: | Less Than 10 Seconds |
SGS Certified Gas Leak Alarm 90V - 220V Gas Detectors For Home And Industrial Safety
| Name: | Gas Leak Alarm |
|---|---|
| Operating Humidity Range: | 10% To 90% RH (non-condensing) |
| Response Time: | ≤10 Seconds |
EN50291 Certified Gas And CO Detector
| Operatingtemperature: | -10°C To 50°C |
|---|---|
| Weight: | 250 Grams |
| Dimensions: | 100mm X 40mm |
90V - 220V Combustible Gas Leak Detectors
| Reset Method: | Manual Reset Button |
|---|---|
| Weight: | Approx. 150 Grams |
| Alarm Indicator: | LED And Audible Alarm |
Intelligent Portable CO Detector
| Productname: | Portable CO Detector |
|---|---|
| Testfeature: | Manual Test Button |
| Operating Voltage: | 3V DC Lithium Battery |
Reliable Gas Leak Alarm Industrial Grade Home Safety Detectors 90V - 240V
| Name: | Gas Leak Alarm |
|---|---|
| Powersource: | AC 90~240V |
| Temperaturerange: | -10°C To 50°C (14°F To 122°F) |
Portable Battery Operated Gas Alarm CE Listed Combustible Gas Alarm With CH4 C3H8 Detection
| Name: | Battery Operated Gas Alarm |
|---|---|
| Weight: | 200 Grams |
| Item: | Porable Gas Detector |
Dual Sensor Gas Carbon Monoxide Detectors Wall Mounted Gas And CO Detector
| Name: | Gas Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Mounting Type: | Wall Mountable |
| Dimensions: | 112mm X 73mm X 42mm |
Voice Prompt Carbon Monoxide Gas Alarm 9V Battery Gas And CO Detector Reliable
| Name: | Carbon Monoxide Gas Alarm |
|---|---|
| Sensor Type: | Electrochemical/Semiconduct Sensor |
| Alarm Type: | Voice AndAudible And Visual Alarm |

