All Products
Keywords [ co and gas detectors ] match 123 Products.
OEM Carbon Monoxide CO Detector Voice Prompt Carbon Monoxide Alarm High Sensitivity
| Product Name: | Carbon Monoxide CO Detector |
|---|---|
| Dimensions: | 100mm X 100mm X 36mm |
| Operating Voltage: | 4.5V DC |
EN50291 Approval Interconnected CO Detector Wireless CO Smoke Alarm 3V
| Product Name: | Interconnected CO Detector |
|---|---|
| Humidityrange: | 10% To 85% Non-condensing |
| Environmental Temperature: | -10℃ ~ +55℃ |
SGS Tested CO Carbon Monoxide Detector with 10 Year Battery Life and 30 Month Warranty
| Item: | Conventional CO Detector |
|---|---|
| Batterylife: | Up To 10 Years |
| Color: | Light Grey |
Customized CO Carbon Monoxide Detector Electrochemical 10 Year Carbon Monoxide Alarms
| Name: | CO Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Dimensions: | 105mm X 105mm X 40mm |
| Temperature Range: | -10°C To 50°C |
OEM Smoke And Carbon Monoxide Detector Sensor Battery Powered 85 dB Alarm With LCD Display
| Item: | Smoke And Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Operating Temperature Range: | -10°C To 50°C (14°F To 122°F) |
| Humidity Range: | 10% To 90% Non-condensing |
10 Year Lithium Battery CO Carbon Monoxide Detector with Electrochemical Sensor and 85dB Alarm Sound
| Humidity: | 0 To 95% RH,no Condensation |
|---|---|
| Installation: | Ceiling Or Wall |
| Responsetime: | Less Than 30 Seconds |
Professional OEM CO Carbon Monoxide Detector with 7 Years Life EN 50291 TÜV Approved and Electrochemical Sensor
| The Battery Life: | ≥12 Months |
|---|---|
| Material: | PC, Anti-scratch |
| Standby Working Current: | ≤15uA |
10 Year Battery EN50291 Certified CO Carbon Monoxide Detector with Electrochemical Sensor
| Temperature: | 10 ~ 50 ℃ |
|---|---|
| Material: | ABS |
| Operatinghumidityrange: | 15% To 95% RH (non-condensing) |
10 Year Battery Life CO Carbon Monoxide Detector with Electrochemical Sensor and ABS Fireproof Housing
| Detection Type: | Electrochemical Sensor |
|---|---|
| Material: | ABS Fireproof |
| Alarm Sound Level: | 85 DB At 10 Feet |
EN50291 Certified Carbon Monoxide Monitor Compact Carbon Monoxide Detector With Voice Alert
| Name: | Carbon Monoxide Monitor |
|---|---|
| Static Current: | <40uA |
| Installation: | Ceiling Or Wall |

