All Products
Keywords [ co and gas detectors ] match 123 Products.
SGS Tested Smart Gas Detector Compact Residential Methane Detector With 30 Month Warranty
| Name: | Smart Gas Detector |
|---|---|
| Operating Temperature Range: | -10°C To 50°C |
| Installation Method: | Wall-mounted Or Ceiling-mounted |
LCD Display Carbon Monoxide Gas Detectors
| Alarm Sound Level: | 85 DB At 3 Meters |
|---|---|
| Detection Types: | Gas, Carbon Monoxide |
| Response Time: | Within 30 Seconds |
OEM Gas Leak Alarm EN50194 Battery Operated Gas Detector Professional With Dual Gas Detection
| Name: | Gas Leak Alarm |
|---|---|
| Usage: | Gas Detection In Fire Alarm System |
| Mounting Type: | Wall Mount |
AC Powered Gas Leak Alarm 90V - 220V Combustible Gas Detector For Home
| Name: | Gas Leak Alarm |
|---|---|
| Sensor Life Span: | 5 Years |
| Dimensions: | Approx. 120mm X 70mm X 40mm |
Wall Mounted Portable Carbon Monoxide Alarm Reliable Battery Powered Gas Detector OEM
| Name: | Portable Carbon Monoxide Alarm |
|---|---|
| Display: | Digital LCD Display |
| Power Source: | Battery Operated |
Smart Wifi Carbon Monoxide Detector EN50291 Certified Combustible Gas Detectors With Dual Sensor
| Product Name: | Wifi Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Sensortype: | Electrochemical Semiconduct Sensor |
| Detectiontypes: | Gas And Carbon Monoxide |
EN50291 Certified Carbon Monoxide Gas Detectors Voice Prompt CO Gas Detectors With 9V Battery
| Calibration: | Automatic And Manual Calibration Options |
|---|---|
| Display: | Digital LCD Display |
| Operating Temperature: | -10°C To 50°C |
7 Year Gas Leak Alarm 100V - 240V Natural Gas Detector For Home
| Name: | Gas Leak Alarm |
|---|---|
| Alarm Type: | Audible, Visual, And Vibrating Alarms |
| Detect Gases: | CH4/C3H8 |
OEM ODM Home Methane Detector EN50194 Approved Methane Gas Detectors With Dual Gas Detection
| Name: | Home Methane Detector |
|---|---|
| Productname: | Gas Leak Alarm |
| Operatingtemperaturerange: | -10°C To 50°C |
EN50194 / SGS Approval Gas Leak Alarm Professional House Gas Detector
| Name: | Gas Leak Alarm |
|---|---|
| Dimensions: | 120mm X 70mm X 40mm |
| Response Time: | Less Than 10 Seconds |

