All Products
Keywords [ battery powered co detectors ] match 176 Products.
EN50291 Certified CO Carbon Monoxide Detector with 10 Year Lifespan and Electrochemical Sensor
| Detect: | CO |
|---|---|
| Gas Species: | Carbon Monoxide |
| Temperature: | 10 ~ 50 ℃ |
Customized CO Carbon Monoxide Detector Electrochemical 10 Year Carbon Monoxide Alarms
| Name: | CO Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Dimensions: | 105mm X 105mm X 40mm |
| Temperature Range: | -10°C To 50°C |
OEM ODM Home Methane Detector EN50194 Approved Methane Gas Detectors With Dual Gas Detection
| Name: | Home Methane Detector |
|---|---|
| Productname: | Gas Leak Alarm |
| Operatingtemperaturerange: | -10°C To 50°C |
LCD Display Carbon Monoxide Gas Detectors
| Alarm Sound Level: | 85 DB At 3 Meters |
|---|---|
| Detection Types: | Gas, Carbon Monoxide |
| Response Time: | Within 30 Seconds |
EN50194 / SGS Approval Gas Leak Alarm Professional House Gas Detector
| Name: | Gas Leak Alarm |
|---|---|
| Dimensions: | 120mm X 70mm X 40mm |
| Response Time: | Less Than 10 Seconds |
Professional OEM CO Carbon Monoxide Detector with 10 Year Service Life EN50291 Certified and Electrochemical Sensor
| Standby Current: | ≤10uA |
|---|---|
| Mountingtype: | Wall Mount |
| Led: | ON / OFF Adjustable |
OEM 10-Year Lithium Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with Dual Detection System and 85dB Alarm Sound
| Temperature Range: | -10°C To 50°C (14°F To 122°F) |
|---|---|
| Display: | Digital Display For CO Levels |
| Weight: | Around 180 Grams |
10 Year Lithium Battery CO Carbon Monoxide Detector with Electrochemical Sensor and 85dB Alarm Sound
| Humidity: | 0 To 95% RH,no Condensation |
|---|---|
| Installation: | Ceiling Or Wall |
| Responsetime: | Less Than 30 Seconds |
EN14604 Certified Zigbee Smoke Alarm
| Compatibility: | Works With Zigbee Hubs And Gateways |
|---|---|
| Alerttype: | Push Notifications And Alarms |
| Detectionangle: | 120 Degrees |
Industrial Grade Carbon Dioxide Alarm
| Sensor Type: | Electrochemical/Semiconduct Sensor |
|---|---|
| Display: | Digital LCD Display |
| Alarm Type: | Audible And Visual Alarm |

