All Products
Keywords [ battery powered co detectors ] match 176 Products.
EN14604 Approved Fire Alarm Smoke Detector 3V Fire Safety Smoke Alarm OEM
| Name: | Fire Alarm Smoke Detector |
|---|---|
| Usage: | Fire Smoke Detection And Alarm |
| Operating Voltage: | 3V DC |
Ceiling / Wall Mounted CO Carbon Monoxide Detector Reliable 10 Year Battery Operated CO Alarm
| Name: | CO Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Testbutton: | Yes, For Manual Testing |
| Certifications: | SGS Listed, EN Compliant, CE Certified |
Wall Mounted Carbon Monoxide Gas Detectors Professional CO And Gas Detectors OEM
| Name: | Carbon Monoxide Gas Detectors |
|---|---|
| Test/Reset Button: | Included |
| Display: | Digital LCD Display |
SGS Certified CO and Gas Detector Custom Home Combustible Gas Detector With 5 Year Lifetime
| Item: | CO And Gas Detector |
|---|---|
| Sensor Type: | Electrochemical/Semiconduct Sensor |
| Color: | White |
Customizable CO Carbon Monoxide Detector with 7 Years Life EN 50291 Certified and Electrochemical Sensor for OEM ODM
| Operating Temperature Range: | -10°C To 50°C |
|---|---|
| Material: | ABS Plastic |
| Sensor Type: | Electrochemical Sensor |
Professional Smoke Carbon Monoxide Detector with 10-Year Lithium Battery Photoelectric/Electrochemical Sensor and 85dB Alarm Sound
| Temperature Range: | -10°C To 50°C |
|---|---|
| Displaytype: | Digital LCD / LED Indicator |
| Power Source: | Battery-operated |
SGS Approved Smoke And CO Alarms 85dB Home Carbon Monoxide Detectors OEM
| Name: | Smoke And CO Alarms |
|---|---|
| Certifications: | CE/ROHS Certified |
| Power Source: | Battery-operated |
Residential Carbon Monoxide And Smoke Alarm 3V 10 Year Smoke Carbon Monoxide Detector
| Name: | Carbon Monoxide And Smoke Alarm |
|---|---|
| Reset Time: | Less Than 1 Second |
| Led Indicator: | Red LED For Alarm And Green LED For Power |
Battery Operated WIFI Carbon Monoxide Detector
| Battery Life: | Up To 3 Year |
|---|---|
| Detection Type: | Carbon Monoxide And Smoke |
| Self-Test Feature: | Yes, With Test Button |
10 Year WIFI Carbon Monoxide Detector OEM / ODM Smoke And Carbon Monoxide Detectors
| Name: | Wifi Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Dimensions: | 105mm Diameter X 40mm Height |
| Alarm Sound Level: | 85 DB At 3 Meters |

