All Products
Keywords [ battery powered co detectors ] match 182 Products.
White Photoelectric Sensor Smoke Alarms Fireproof Battery Operated Smoke Alarm OEM ODM
| Item: | Photoelectric Sensor Smoke Alarms |
|---|---|
| Color: | White |
| Material: | ABS Fireproof |
Lithium Power Interconnected Smoke Detectors
| Installation: | Ceiling Or Wall Mount |
|---|---|
| Test Button: | Included For Easy Testing |
| Battery Life: | Up To 10 Years For Sealed Lithium Batteries |
OEM / ODM Interconnected Smoke Detectors Photoelectric Smoke CO Alarms
| Name: | Interconnected Smoke Detectors |
|---|---|
| Alarm Sound Level: | 85 DB At 10 Feet |
| Interconnection Range: | Up To 1000 Feet |
Photoelectric Smoke Carbon Monoxide Detectors Custom Home CO Detector With 5 Year Life Lcd Display
| Item: | Smoke Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Size: | Diameter 104 Mm, Height 40 Mm |
| Power Source: | Battery Operated |
EN Standard Smoke Carbon Monoxide Detectors 85dB Battery Operated Carbon Monoxide Detector ODM
| Name: | Smoke Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Silence/Hush Feature: | Yes |
| Power Source: | Battery-operated |
CE Certified Lithium Battery Smoke Alarms
| Dimensions: | Around 105mm Diameter |
|---|---|
| Operating Temperature Range: | -10°C To 50°C (14°F To 122°F) |
| Battery Life: | Up To 10 Years |
Lithium Battery WIFI Carbon Monoxide Detector 3V Tuya CO Detector OEM
| Name: | Wifi Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Operating Voltage: | DC 3V |
| Color: | White |
Durable 10 Year Battery Smoke Detector OEM Battery Operated Fire Alarms White
| Alarm Sound Level: | 85 DB At 10 Feet |
|---|---|
| Power Source: | Battery Operated |
| Test Button: | Included For Manual Testing |
EN 14604 Fire Alarm Smoke Detector White 10 Year Lithium Battery Smoke Alarms
| Product Name: | Fire Alarm Smoke Detector |
|---|---|
| Color: | White |
| Alarmsoundlevel: | 85 DB At 10 Feet |
85dB Photoelectric Sensor Smoke Alarm Low Power 10 Year Lithium Smoke Detectors White
| Item: | Photoelectric Sensor Smoke Alarm |
|---|---|
| Reset Time: | Less Than 1 Second |
| Reset Function: | Manual Reset After Alarm |

