All Products
Keywords [ battery powered co detectors ] match 186 Products.
Professional Grade CO Carbon Monoxide Detector with 7 Years Life, TÜV Certified and AA Operated
| Installation: | Wall Mount Or Tabletop |
|---|---|
| Power Supply: | 4.5V DC |
| Humidity: | 0 To 95% RH,no Condensation |
EN14604 Certified Zigbee Smoke Detector 3 Year Smart Fire Safety Smoke Alarms
| Name: | Zigbee Smoke Detector |
|---|---|
| Material: | ABS Fireproof |
| Sensitivity: | Complies With EN14604 Standards |
OEM ODM Tuya Carbon Monoxide Detector Battery Operated Carbon Monoxide Alarms
| Alarm Type: | Loud Audible Alarm (85 DB) |
|---|---|
| Notification: | Push Notifications On Mobile Devices |
| Sensor Type: | Electrochemical CO Sensor |
Industrial Grade CO Carbon Monoxide Detector with 7 Years Life TÜV Certified and Electrochemical Sensor
| Color: | White |
|---|---|
| Installation: | Ceiling Or Wall Mount |
| Operating Temperature Range: | -10°C To 50°C (14°F To 122°F) |
High Stability Zigbee Detector ODM Alarm Smoke Detector EN14604 Approved
| Product Name: | Zigbee Detector |
|---|---|
| Operatingvoltage: | 3V DC |
| Humidityrange: | 0% To 95% RH |
Photoelectric Smart WIFI Smoke Detector High Sensitivity Wireless Fire Detector ODM
| Name: | Smart WIFI Smoke Detector |
|---|---|
| Alarm Type: | Loud Siren |
| Power Source: | Battery-powered |
EN14604 Certified Smart WIFI Smoke Detector 85 dB Wireless Smoke Alarm OEM With Photoelectric Sensor
| Name: | Smart WIFI Smoke Detector |
|---|---|
| Installation: | Wireless, Easy Mounting |
| Connectivity: | WiFi |
Residential CO Carbon Monoxide Detector 3V 10 Year Carbon Monoxide Detector ODM
| Name: | CO Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Material: | ABS Fireproof |
| Operating Temperature Range: | -10°C To 50°C (14°F To 122°F) |
Smart WIFI Carbon Monoxide Detector
| Sensor Type: | Electrochemical Sensor |
|---|---|
| Power Source: | Battery Powered |
| Operating Temperature Range: | -10°C To 50°C |
Reliable CO Carbon Monoxide Detector OEM ODM EN 50291 Carbon Monoxide Alarm
| Product Name: | CO Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Operating Voltage: | 4.5V DC |
| Standby Current: | ≤40uA |

