All Products
Keywords [ battery powered co detectors ] match 186 Products.
Photoelectric Sensor Radio Frequency Smoke Detector ODM Interconnected Battery Smoke Alarms
| Name: | Radio Frequency Smoke Detector |
|---|---|
| Additional Features: | End-of-life Warning, Low Battery Alert, Voice Alerts |
| Alarm Sound Level: | 85 DB At 10 Feet |
EN 50291 CO Carbon Monoxide Detector High Sensitivity 7 Year Life Carbon Monoxide Alarm
| Product Name: | CO Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Detecting Scope: | High Sensitivity :9 M |
| Sound Level: | ≥85dB/3m |
White CO Carbon Monoxide Detector Reliable Carbon Monoxide Detector 7 Year Life 4.5V
| Product Name: | CO Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Sensor: | Electrochemistry Carbon Monoxide Sensor |
| Endoflifewarning: | Yes, Audible And Visual Alert |
10 Year Battery CO Detector 3V Tuya Smart Smoke Detector Customized
| Productname: | Battery CO Detector |
|---|---|
| Wireless Frequency: | 2.4 GHz |
| Operatingvoltage: | 3V |
EN50291 Certified Carbon Monoxide Gas Detectors OEM Portable Carbon Monoxide Detector Battery Operated
| Product Name: | Carbon Monoxide Gas Detectors |
|---|---|
| Batterylife: | Up To 5 Years |
| Displaytype: | Digital LCD Display |
OEM 10-Year Lithium Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with Dual Detection System and 85dB Alarm Sound
| Type: | Dual Sensor |
|---|---|
| Sensitivity: | 0.1% To 0.15% Obscuration Per Foot |
| Color: | Light Grey |
10-Year Lithium Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with 85dB Alarm Sound and Dual Detection System
| Certifications: | CE/ROHS Certified |
|---|---|
| Color: | Light White |
| Humidity Range: | 10% To 95% Non-condensing |
4.5V Smoke Carbon Monoxide Detectors White Lithium Battery Smoke Alarm With Photoelectric Sensor
| Product Name: | Smoke Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Environmental Temperature: | -10℃ ~ +55℃ |
| Sensortype: | Optical Sensor |
EN Standard Zigbee Carbon Monoxide Detector
| Detectionangle: | 120 Degrees |
|---|---|
| Alerts: | Push Notifications Via App And Local Alarm |
| Compatibility: | Works With Zigbee Hubs And Gateways |
EN50291 Certified Gas Carbon Monoxide Detector Reliable CO Gas Detector Professional
| Name: | Gas Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Battery Life: | Up To 2 Years |
| Power Supply: | Battery Operated / AC Power |

