All Products
Keywords [ battery powered co detectors ] match 186 Products.
Long Life Portable Natural Gas Detector 3V Battery Powered Propane Alarm Wall Mounted
| Name: | Portable Natural Gas Detector |
|---|---|
| Operating Temperature: | -10°C To 50°C |
| Reset Method: | Manual Reset Button |
Long Lifespan Gas Leak Alarm 3V Lithium Battery Operated Propane Detector
| Product Name: | Gas Leak Alarm |
|---|---|
| Sensortype: | Semiconductor Sensor |
| Alarm Sound Level: | ≥85 DB At 3 Meter |
Premium 7 Years Life AA Battery Powered CO Carbon Monoxide Detector with Electrochemical Sensor
| Humidityrange: | 10% To 95% Non-condensing |
|---|---|
| Mountingtype: | Ceiling Or Wall Mount |
| Material: | ABS Fireproof |
OEM Smoke And Carbon Monoxide Detector Sensor Battery Powered 85 dB Alarm With LCD Display
| Item: | Smoke And Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Operating Temperature Range: | -10°C To 50°C (14°F To 122°F) |
| Humidity Range: | 10% To 90% Non-condensing |
Battery Powered Gas Leak Alarm Long Life Combustible Gas Leak Detector
| Name: | Gas Leak Alarm |
|---|---|
| Operating Humidity: | 10% To 90% RH (non-condensing) |
| Dimensions: | Approx. 120mm X 75mm X 40mm |
High Sensitivity 10 Year Smoke Detector OEM ODM Battery Operated Smoke Detectors
| Name: | 10 Year Smoke Detector |
|---|---|
| Powersupply: | Battery Operated |
| Usage: | Smoke Detection In Fire Alarm System |
SGS Approved Carbon Monoxide Smoke Detectors 3V Battery Powered Carbon Monoxide Alarm
| Name: | Carbon Monoxide Smoke Detectors |
|---|---|
| Response Time: | Within 5 Seconds |
| Power Supply: | Battery |
SGS Listed Smoke Carbon Monoxide Detectors Professional Lithium Battery Carbon Monoxide Detector 3V
| Name: | Smoke Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Dimensions: | Diameter 10 Cm, Height 4 Cm |
| Response Time: | Within 5 Seconds |
Battery Operated Zigbee Detector EN14604 Certified Smart Smoke Alarms OEM
| Name: | Zigbee Detector |
|---|---|
| Sensor Type: | Photoelectric Sensor |
| Dimensions: | Diameter 120mm, Height 40mm |
EN50291 Certified Carbon Monoxide CO Alarms 10 Year Battery Powered CO Alarm For Home And Commercial
| Name: | Carbon Monoxide CO Alarms |
|---|---|
| Responsetime: | Less Than 30 Seconds |
| Humidityrange: | 10% To 90% Non-condensing |

