All Products
Keywords [ battery powered co detectors ] match 186 Products.
OEM Carbon Monoxide Gas Detectors EN50291 EN50194 Certified CO And Gas Detector
| Name: | Carbon Monoxide Gas Detectors |
|---|---|
| Operating Temperature: | -10°C To 50°C |
| Display: | Digital LCD Display |
Professional OEM CO Carbon Monoxide Detector with 7 Years Life TÜV Tested and Electrochemical Sensor
| Operating Temperature Range: | -10°C To 50°C (14°F To 122°F) |
|---|---|
| Item: | CO Detector |
| Humidity Range: | 10% To 85% Non-condensing |
TUV Certified Smart Carbon Monoxide Detector 4.5V 7 Year Carbon Monoxide Alarm
| Item: | Smart Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Type: | Electrochemical |
| Environmental Temperature: | -10℃ ~ +55℃ |
TÜV Approved CO Carbon Monoxide Detector with 7 Years Life and Electrochemical Sensor for Reliable Protection
| Voltage: | 4.5V DC |
|---|---|
| Item: | CO Detector |
| Weight: | 180 Grams |
OEM CO Carbon Monoxide Alarm Battery Operated 7 Year Carbon Monoxide Detector White
| Name: | CO Carbon Monoxide Alarm |
|---|---|
| Test Button: | Included For Manual Testing |
| Power Source: | Battery Operated |
Wireless Smoke And Carbon Monoxide Detectors 3V Tuya Wifi Smoke Detector
| Name: | Wireless Smoke And Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Notification: | Push Notifications To Smartphone |
| Mobile App Support: | Yes |
EN Standard Zigbee Detector 10 Year Battery CO Detectors With Zigbee 3.0 Protocol
| Product Name: | Zigbee Detector |
|---|---|
| Power Supply: | Battery Powered |
| Compatibility: | Works With Zigbee Hubs And Gateways |
433MHz Wireless Interconnected Smoke Alarms OEM Interconnected Smoke And Carbon Monoxide Detectors
| Name: | Wireless Interconnected Smoke Alarms |
|---|---|
| Battery Life: | Up To 10 Years (for Sealed Battery Models) |
| Connectivity: | Interconnected (wired/wireless) |
OEM Sealed Lithium Battery Smoke Alarm Customizable EN14604 Smoke Detector
| Product Name: | Sealed Lithium Battery Smoke Alarm |
|---|---|
| Size: | Diameter 120 Mm, Height 40 Mm |
| Testbutton: | Included For Manual Testing |
OEM Wireless Interconnected Smoke Detectors
| Sensor Type: | Electrochemical Sensor |
|---|---|
| Power Source: | Battery-powered |
| Alert Type: | Audible Alarm And Visual LED Indicator |

