All Products
Keywords [ battery powered co detectors ] match 176 Products.
EN50291 Certified CO Carbon Monoxide Detector
| Display: | Digital LCD Display |
|---|---|
| Batterylife: | Up To 10 Year |
| Sensor: | Electrochemistry Carbon Monoxide Sensor |
Durable CO Carbon Monoxide Detector with 10 Year Service Life SGS Tested and Electrochemical Sensor for Reliable Detection
| Voltage: | 3V DC |
|---|---|
| Installation: | DIY |
| Dimensions: | 105 X 105 X 39 Mm |
Voice Warning Professional Carbon Monoxide Detectors 4.5V Carbon Monoxide Detection System Customized
| Item: | Professional Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Humidity Range: | 0% To 95% Non-condensing |
| Sensor Type: | Electrochemical Sensor |
Smart CO Carbon Monoxide Detector 433MHz Interconnected Smoke Alarms OEM
| Name: | CO Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Certifications: | SGS,CE, UKCA |
| Usage: | CO Detection And Alarm |
Residential Carbon Monoxide Gas Detectors Dual Sensor CO And Gas Alarm OEM
| Product Name: | Carbon Monoxide Gas Detectors |
|---|---|
| Operatingtemperature: | -10°C To 50°C |
| Mountingtype: | Wall Mount Or Tabletop |
Professional Carbon Monoxide Gas Detectors EN50291 Certified CO Gas Alarm With Human Voice Prompt
| Name: | Carbon Monoxide Gas Detectors |
|---|---|
| Dimensions: | 112mm X 70mm X 42mm |
| Weight: | 180 Grams |
High Sensitivity Smoke Carbon Monoxide Detectors EN14604 / EN50291 Certified Smoke And CO Alarm
| Product Name: | Smoke Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Silencebutton: | Yes, To Temporarily Silence Alarm |
| Installationlocation: | Wall Or Ceiling Mount |
85dB Smoke Carbon Monoxide Detectors Compact Smoke Carbon Monoxide Alarm
| Item: | Smoke Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Test Button: | Included For Manual Testing |
| Humidity Range: | 10% To 90% Non-condensing |
5 Year Lifespan Carbon Monoxide Detectors Customized Gas Leak Alarms SGS Certified
| Product Name: | Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Testbutton: | Yes |
| Weight: | 230 Grams |
TÜV Certified CO Carbon Monoxide Detector with 7 Years Life and ABS Fireproof Material
| Reset Time: | Less Than 1 Second |
|---|---|
| Color: | White |
| Alarm Sound Level: | 85 DB At 3 Meters |

