All Products
Keywords [ smoke and co alarm ] match 120 Products.
3 Year Battery Wireless Smoke Alarms
| Alarm Type: | Loud Siren |
|---|---|
| Interconnectivity: | Supports Multiple Detectors Interconnection |
| Weight: | Around 180 Grams |
3V Interconnected Smoke Detectors Reliable Smoke CO Alarm Professional Grade
| Product Name: | Interconnected Smoke Detectors |
|---|---|
| Alarmsoundlevel: | 85 DB At 10 Feet |
| Operatingvoltage: | 3V DC |
Factory OEM 10-Year Lithium Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with ABS Fireproof Housing and EN14604 & EN50291 Certification
| Sensor Life: | Up To 10 Years |
|---|---|
| Led Indicator: | Red LED For Alarm Status |
| Voltage: | 3V |
SGS Approved Carbon Monoxide Smoke Detectors 3V Battery Powered Carbon Monoxide Alarm
| Name: | Carbon Monoxide Smoke Detectors |
|---|---|
| Response Time: | Within 5 Seconds |
| Power Supply: | Battery |
SGS Listed Smoke Carbon Monoxide Detectors Professional Lithium Battery Carbon Monoxide Detector 3V
| Name: | Smoke Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Dimensions: | Diameter 10 Cm, Height 4 Cm |
| Response Time: | Within 5 Seconds |
Customized WIFI Enabled Smoke Detectors Smart Tuya CO Detector
| Name: | WIFI Enabled Smoke Detectors |
|---|---|
| Operating Temperature: | -10°C To 50°C |
| App Compatibility: | IOS And Android |
Residential Battery Interconnected Smoke Alarms Wired / Wireless RF Smoke Detector
| Product Name: | Battery Interconnected Smoke Alarms |
|---|---|
| Connectivity: | Interconnected (wired Or Wireless) |
| Dimensions: | Typically 105mm In Diameter |
Customizable Smoke Carbon Monoxide Detector with 10-Year Lithium Battery and Photoelectric/Electrochemical Sensor EN50291 EN14604 Certified
| Sensor Type: | Photoelectric/Electrochemical Sensor |
|---|---|
| Humidity Range: | Up To 85% RH |
| Sensor Life: | 10 Years |
10 Year Battery Carbon Monoxide Detector OEM Carbon Monoxide Smoke Alarm 3V
| Power Source: | Battery |
|---|---|
| Response Time: | Within 5 Seconds |
| Color: | Light Grey |
10 Year WIFI Carbon Monoxide Detector OEM / ODM Smoke And Carbon Monoxide Detectors
| Name: | Wifi Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Dimensions: | 105mm Diameter X 40mm Height |
| Alarm Sound Level: | 85 DB At 3 Meters |

