All Products
Keywords [ smoke and co alarm ] match 125 Products.
SGS Approved Smoke And CO Alarms 85dB Home Carbon Monoxide Detectors OEM
| Name: | Smoke And CO Alarms |
|---|---|
| Certifications: | CE/ROHS Certified |
| Power Source: | Battery-operated |
EN14604 / EN50291 Certified Smoke Carbon Monoxide Alarms Battery Operated Home CO Detectors
| Name: | Smoke Carbon Monoxide Alarms |
|---|---|
| End-Of-Life Warning: | Yes |
| Silence/Hush Feature: | Yes |
High Sensitivity Smoke Carbon Monoxide Detectors EN14604 / EN50291 Certified Smoke And CO Alarm
| Product Name: | Smoke Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Silencebutton: | Yes, To Temporarily Silence Alarm |
| Installationlocation: | Wall Or Ceiling Mount |
85dB Smoke Carbon Monoxide Detectors Compact Smoke Carbon Monoxide Alarm
| Item: | Smoke Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Test Button: | Included For Manual Testing |
| Humidity Range: | 10% To 90% Non-condensing |
EN14604 Approved Fire Alarm Smoke Detector 3V Fire Safety Smoke Alarm OEM
| Name: | Fire Alarm Smoke Detector |
|---|---|
| Usage: | Fire Smoke Detection And Alarm |
| Operating Voltage: | 3V DC |
3V Fire Alarm Smoke Detector Compact Fire Alarm Detection Systems High Sensitivity
| Name: | Fire Alarm Smoke Detector |
|---|---|
| Dimensions: | Diameter 120mm, Height 40mm |
| Detection Type: | Photoelectric |
EN 14604 Fire Alarm Smoke Detector White 10 Year Lithium Battery Smoke Alarms
| Product Name: | Fire Alarm Smoke Detector |
|---|---|
| Color: | White |
| Alarmsoundlevel: | 85 DB At 10 Feet |
Battery Operated Fire Alarm Smoke Detector 3V 10 Year Smoke Detectors EN14604 Certified
| Item: | Fire Alarm Smoke Detector |
|---|---|
| Humidityrange: | 10% To 85% Non-condensing |
| Operatingtemperaturerange: | -10°C To 50°C |
EN14604 Certified Fire Alarm Smoke Detector OEM Photoelectric Sensor Fire Alarm
| Name: | Fire Alarm Smoke Detector |
|---|---|
| Sensitivity: | Meets EN14604 Standards |
| Environmental Temperature: | -10℃ ~ +50℃ |
Professional Smoke Carbon Monoxide Detector with 10-Year Lithium Battery Photoelectric/Electrochemical Sensor and 85dB Alarm Sound
| Temperature Range: | -10°C To 50°C |
|---|---|
| Displaytype: | Digital LCD / LED Indicator |
| Power Source: | Battery-operated |

