All Products
Keywords [ smoke and co alarm ] match 120 Products.
OEM Smart Smoke Carbon Monoxide Detector
| Operating Voltage: | DC 4.5V |
|---|---|
| Test Button: | Included For Manual Testing |
| Material: | ABS Fireproof |
OEM ODM Photoelectric Fire Alarm 85 DB 10 Year Smoke Alarms Professional Grade
| Type: | Photoelectric |
|---|---|
| Environmental Temperature: | -10℃ ~ +50℃ |
| Item: | Fire Alarm Smoke Detector |
Lithium Power Interconnected Smoke Detectors
| Installation: | Ceiling Or Wall Mount |
|---|---|
| Test Button: | Included For Easy Testing |
| Battery Life: | Up To 10 Years For Sealed Lithium Batteries |
OEM / ODM Interconnected Smoke Detectors Photoelectric Smoke CO Alarms
| Name: | Interconnected Smoke Detectors |
|---|---|
| Alarm Sound Level: | 85 DB At 10 Feet |
| Interconnection Range: | Up To 1000 Feet |
OEM 10-Year Lithium Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with Dual Detection System and 85dB Alarm Sound
| Temperature Range: | -10°C To 50°C (14°F To 122°F) |
|---|---|
| Display: | Digital Display For CO Levels |
| Weight: | Around 180 Grams |
Professional OEM 10-Year Lithium Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with Dual Detection System and 85dB Alarm Sound
| Installation: | Battery-powered |
|---|---|
| Sensitivity: | 0.1% - 0.15% Obscuration Per Foot |
| Silencebutton: | Yes, To Temporarily Silence Alarm |
EN14604 Certified Zigbee Smoke Detector 3 Year Smart Fire Safety Smoke Alarms
| Name: | Zigbee Smoke Detector |
|---|---|
| Material: | ABS Fireproof |
| Sensitivity: | Complies With EN14604 Standards |
ODM 10-Year Lithium Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with Photoelectric and Electrochemical Sensors and 85 dB Alarm Sound
| Detectiontype: | Smoke And Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Mountingtype: | Ceiling Or Wall Mount |
| Sensor Technology: | Photoelectric Smoke Sensor And Electrochemical CO Sensor |
OEM Smoke And Carbon Monoxide Detector Sensor Battery Powered 85 dB Alarm With LCD Display
| Item: | Smoke And Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Operating Temperature Range: | -10°C To 50°C (14°F To 122°F) |
| Humidity Range: | 10% To 90% Non-condensing |
ABS Fireproof Housing Smoke Carbon Monoxide Detectors ODM Alarm CO Detector
| Name: | Smoke Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Reset Time: | Less Than 1 Second |
| Color: | Light Grey |

