All Products
Keywords [ home safety detectors ] match 97 Products.
7 Year Electrochemical Carbon Monoxide Detectors 85 dB Battery Powered CO Detector
| Item: | Electrochemical Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Battery Life: | Up To 2 Years |
| Sensor Type: | Electrochemical Sensor |
7 Year Gas Leak Alarm 100V - 240V Natural Gas Detector For Home
| Name: | Gas Leak Alarm |
|---|---|
| Alarm Type: | Audible, Visual, And Vibrating Alarms |
| Detect Gases: | CH4/C3H8 |
Voice Prompt Carbon Monoxide CO Detectors OEM 7 Year Carbon Monoxide Alarm Reliable
| Product Name: | Carbon Monoxide CO Detectors |
|---|---|
| Display: | Digital LCD Display |
| Humidity: | 0 To 95% RH,no Condensation |
EN50194 Certified Methane Gas Detector Portable Propane Gas Detector Wall Mounted / Tabletop
| Name: | Methane Gas Detector |
|---|---|
| Alarm Sound Level: | ≥85dB At 1 Meter |
| Dimensions: | Approx. 96mm X 96mm X 40mm |
Battery Powered Zigbee Detector Wall Mounted Smart Smoke Alarm High Accuracy With Zigbee 3.0 Protocol
| Name: | Zigbee Detector |
|---|---|
| Weight: | 200 Grams |
| Batterylife: | Up To 2 Years |
OEM CO Carbon Monoxide Detector 85 dB 10 Year Carbon Monoxide Alarm With Electrochemical Sensor
| Product Name: | CO Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Usage: | Home |
| Sensor: | Electrochemistry Carbon Monoxide Sensor |
Battery Operated Smart Carbon Monoxide Detectors App Controlled 10 Year CO Detector Customized
| Name: | Smart Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Alarm Type: | Loud Audible Alarm |
| Operating Temperature: | -10°C To 50°C |
Battery Powered Gas Leak Alarm Long Life Combustible Gas Leak Detector
| Name: | Gas Leak Alarm |
|---|---|
| Operating Humidity: | 10% To 90% RH (non-condensing) |
| Dimensions: | Approx. 120mm X 75mm X 40mm |
White CO Carbon Monoxide Detector Reliable Carbon Monoxide Detector 7 Year Life 4.5V
| Product Name: | CO Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Sensor: | Electrochemistry Carbon Monoxide Sensor |
| Endoflifewarning: | Yes, Audible And Visual Alert |
10 Year WIFI Carbon Monoxide Detector OEM / ODM Smoke And Carbon Monoxide Detectors
| Name: | Wifi Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Dimensions: | 105mm Diameter X 40mm Height |
| Alarm Sound Level: | 85 DB At 3 Meters |

