All Products
Keywords [ home safety detectors ] match 97 Products.
EN50194 Compliant Natural Gas Detectors Customized Gas Leak Detector For Home
| Name: | Natural Gas Detectors |
|---|---|
| Operating Temperature: | -10°C To 50°C |
| Alarm Sound Level: | ≥85dB At 1 Meter |
Battery Powered Zigbee Detector
| Detectionangle: | 120 Degrees |
|---|---|
| Productname: | Zigbee Detector |
| Humidityrange: | 0% To 95% Non-condensing |
Photoelectric Sensor Radio Frequency Smoke Detector ODM Interconnected Battery Smoke Alarms
| Name: | Radio Frequency Smoke Detector |
|---|---|
| Additional Features: | End-of-life Warning, Low Battery Alert, Voice Alerts |
| Alarm Sound Level: | 85 DB At 10 Feet |
Wall Mounted Wifi Carbon Monoxide Detector Compact Smart CO Detector With 10 Year Electrochemical Sensor
| Name: | WIFI Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Installation: | Wall Mountable |
| Sensor Type: | Electrochemical Sensor |
10 Year Battery CO Detector 3V Tuya Smart Smoke Detector Customized
| Productname: | Battery CO Detector |
|---|---|
| Wireless Frequency: | 2.4 GHz |
| Operatingvoltage: | 3V |
EN14604 Certified Smart WIFI Smoke Detector 85 dB Wireless Smoke Alarm OEM With Photoelectric Sensor
| Name: | Smart WIFI Smoke Detector |
|---|---|
| Installation: | Wireless, Easy Mounting |
| Connectivity: | WiFi |
Professional OEM CO Carbon Monoxide Detector with 7 Years Life TÜV Tested and Electrochemical Sensor
| Operating Temperature Range: | -10°C To 50°C (14°F To 122°F) |
|---|---|
| Item: | CO Detector |
| Humidity Range: | 10% To 85% Non-condensing |
EN Standard Zigbee Detector 10 Year Battery CO Detectors With Zigbee 3.0 Protocol
| Product Name: | Zigbee Detector |
|---|---|
| Power Supply: | Battery Powered |
| Compatibility: | Works With Zigbee Hubs And Gateways |
SGS Tested WIFI Carbon Monoxide Detector Customized Smart CO Alarm With Electrochemical Sensor
| Name: | WIFI Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Compatibility: | IOS And Android Devices |
| Dimensions: | 105*105*40mm |
4.5V Photoelectric Carbon Monoxide Detector EN Certified Home Carbon Monoxide Detector
| Name: | Photoelectric Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Environmental Temperature: | -10℃ ~ +50℃ |
| Operatingvoltage: | DC 4.5V |

