All Products
Keywords [ home safety detectors ] match 97 Products.
EN50291 Certified Gas And CO Detector
| Operatingtemperature: | -10°C To 50°C |
|---|---|
| Weight: | 250 Grams |
| Dimensions: | 100mm X 40mm |
Reliable CO Carbon Monoxide Detector OEM ODM EN 50291 Carbon Monoxide Alarm
| Product Name: | CO Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Operating Voltage: | 4.5V DC |
| Standby Current: | ≤40uA |
LCD Display Carbon Monoxide Gas Detectors Industrial / Commercial AC Carbon Monoxide Detector
| Name: | Carbon Monoxide Gas Detectors |
|---|---|
| Display: | Digital LCD Display |
| Operating Temperature: | -10°C To 50°C |
Long Life Portable Natural Gas Detector 3V Battery Powered Propane Alarm Wall Mounted
| Name: | Portable Natural Gas Detector |
|---|---|
| Operating Temperature: | -10°C To 50°C |
| Reset Method: | Manual Reset Button |
Smart Tuya WiFi CO Detector with 10-Year Lifespan and 85dB Alarm for Home Safety
| Environmental Temperature: | -10℃ ~ +55℃ |
|---|---|
| Packaging Details: | Color Box |
| Delivery Time: | 10 Days |
SGS Approved Smoke And CO Alarms 85dB Home Carbon Monoxide Detectors OEM
| Name: | Smoke And CO Alarms |
|---|---|
| Certifications: | CE/ROHS Certified |
| Power Source: | Battery-operated |
Professional Zigbee Smoke Alarm OEM Fire Safety Smoke Detectors For Home Automation Systems
| Item: | Zigbee Smoke Alarm |
|---|---|
| Sensitivityrange: | 0.10 - 0.15%/ft Obscuration |
| Color: | White |
OEM ODM Tuya Carbon Monoxide Detector Battery Operated Carbon Monoxide Alarms
| Alarm Type: | Loud Audible Alarm (85 DB) |
|---|---|
| Notification: | Push Notifications On Mobile Devices |
| Sensor Type: | Electrochemical CO Sensor |
10 Year Lithium Battery CO Carbon Monoxide Detector with Electrochemical Sensor and 85dB Alarm Sound
| Humidity: | 0 To 95% RH,no Condensation |
|---|---|
| Installation: | Ceiling Or Wall |
| Responsetime: | Less Than 30 Seconds |
4.5V Battery Operated Carbon Monoxide Alarm White Electrochemical Carbon Monoxide Detector
| Name: | Battery Operated Carbon Monoxide Alarm |
|---|---|
| Color: | White |
| Humidity: | 0 To 95% RH,no Condensation |

