All Products
Keywords [ home safety detectors ] match 97 Products.
Wall Mounted / Ceiling Mounted Fire Safety Alarm EN Standard Zigbee Smoke Detectors
| Installationtype: | Wall-mounted Or Ceiling-mounted |
|---|---|
| Alerttype: | Push Notification And Alarm |
| Dimensions: | Approx. Dia 104 Mm |
SGS Tested Smart Gas Detector Compact Residential Methane Detector With 30 Month Warranty
| Name: | Smart Gas Detector |
|---|---|
| Operating Temperature Range: | -10°C To 50°C |
| Installation Method: | Wall-mounted Or Ceiling-mounted |
Customized WIFI Enabled Smoke Detectors Smart Tuya CO Detector
| Name: | WIFI Enabled Smoke Detectors |
|---|---|
| Operating Temperature: | -10°C To 50°C |
| App Compatibility: | IOS And Android |
High Stability Zigbee Detector ODM Alarm Smoke Detector EN14604 Approved
| Product Name: | Zigbee Detector |
|---|---|
| Operatingvoltage: | 3V DC |
| Humidityrange: | 0% To 95% RH |
Customized CO Carbon Monoxide Detector Voice Alert Carbon Monoxide Detector
| Name: | Alert Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Alarm Indicator: | Red LED |
| Standby Working Current: | ≤40uA |
Reliable Interconnected Smoke Detectors Customized Smoke Detector 433mhz With Electrochemical Sensor
| Additional Features: | LED Indicators, Voice Alerts, Smart Home Integration |
|---|---|
| Installation Type: | Ceiling Or Wall Mount |
| Connectivity Range: | Up To 100 Meters |
SGS Certified Gas Leak Alarm 90V - 220V Gas Detectors For Home And Industrial Safety
| Name: | Gas Leak Alarm |
|---|---|
| Operating Humidity Range: | 10% To 90% RH (non-condensing) |
| Response Time: | ≤10 Seconds |
OEM 10-Year Lithium Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with Dual Detection System and 85dB Alarm Sound
| Type: | Dual Sensor |
|---|---|
| Sensitivity: | 0.1% To 0.15% Obscuration Per Foot |
| Color: | Light Grey |
Customized Smoke and Carbon Monoxide Detector with 10-Year Lithium Battery and Photoelectric/Electrochemical Sensor for 85 dB Alarm
| Sensor Type: | Photoelectric Sensor |
|---|---|
| Test Button: | Yes |
| Powersource: | Battery Operated |
EN Standard Zigbee Carbon Monoxide Detector
| Detectionangle: | 120 Degrees |
|---|---|
| Alerts: | Push Notifications Via App And Local Alarm |
| Compatibility: | Works With Zigbee Hubs And Gateways |

