All Products
Keywords [ home safety detectors ] match 97 Products.
Photoelectric Sensor Smart WIFI Smoke Detector
| Battery Life: | Up To 3 Year |
|---|---|
| Power Source: | Battery-operated |
| Test Button: | Yes, For Manual Testing |
Wall Mounted Portable Carbon Monoxide Alarm Reliable Battery Powered Gas Detector OEM
| Name: | Portable Carbon Monoxide Alarm |
|---|---|
| Display: | Digital LCD Display |
| Power Source: | Battery Operated |
Battery Operated WIFI Carbon Monoxide Detector
| Battery Life: | Up To 3 Year |
|---|---|
| Detection Type: | Carbon Monoxide And Smoke |
| Self-Test Feature: | Yes, With Test Button |
High Sensitivity CO Carbon Monoxide Detector with 10 Year Lithium Battery and Electrochemical Sensor
| Alarmsoundlevel: | 85 DB At 3 Meters |
|---|---|
| Static Current: | ≤50uA |
| Sensor: | Electrochemistry Carbon Monoxide Sensor |
Smart WIFI Carbon Monoxide Detector
| Sensor Type: | Electrochemical Sensor |
|---|---|
| Power Source: | Battery Powered |
| Operating Temperature Range: | -10°C To 50°C |
7 Years Life EN 50291 Approved CO Carbon Monoxide Detector with Electrochemical Sensor
| Detection Type: | Electrochemical Sensor |
|---|---|
| Power Source: | Battery Operated |
| Usage: | CO Detection And Alarm System |
Smart WIFI Gas Detector with Dual-Sensor Architecture and TUYA App Integration for EN50194 Certified Safety
| Voltage: | 90-240V AC |
|---|---|
| Safety Certification: | CE, ROHS |
| Humidity Range: | 10% To 85% RH |
Factory OEM 10-Year Lithium Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with ABS Fireproof Housing and EN14604 & EN50291 Certification
| Sensor Life: | Up To 10 Years |
|---|---|
| Led Indicator: | Red LED For Alarm Status |
| Voltage: | 3V |
10 Year Lifespan CO Carbon Monoxide Detector with Electrochemical Sensor and EN50291 Certification
| Installation: | Ceiling Or Wall |
|---|---|
| Sensorlife: | 10 Years |
| Usage: | CO Detecting |
Electrochemical Sensor Tuya CO Detector
| Material: | ABS Plastic |
|---|---|
| Weight: | 180 Grams |
| Environmental Temperature: | -10℃ ~ +50℃ |

