All Products
Keywords [ home safety detectors ] match 97 Products.
Custom CO Carbon Monoxide Detector EN14604 Alert Carbon Monoxide Detectors 4.5V
| Name: | CO Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Operating Voltage: | 4.5V DC |
| Alarm Sound: | >85db |
Long Life 7 Years TÜV Certified AA Battery Powered CO Carbon Monoxide Detector Alarm
| Alarmtype: | Audible Alarm And Visual LED Indicator |
|---|---|
| Power Supply: | DC 4.5V |
| Productname: | CO Carbon Monoxide Detector |
Premium 7 Years Life AA Battery Powered CO Carbon Monoxide Detector with Electrochemical Sensor
| Humidityrange: | 10% To 95% Non-condensing |
|---|---|
| Mountingtype: | Ceiling Or Wall Mount |
| Material: | ABS Fireproof |
Custom Smoke Carbon Monoxide Detector with 10-Year Lithium Battery and 85 dB Alarm Sound for Dual Detection System
| Item: | Smoke And CO Detector |
|---|---|
| Environmental Temperature: | -10℃ ~ +50℃ |
| Voltage: | 3V DC |
Custom Interconnected Smoke Detectors 3V Wireless Smoke And Carbon Monoxide Detector
| Item: | Interconnected Smoke Detectors |
|---|---|
| Humidity Range: | 10% To 95% Non-condensing |
| Color: | White |
High Sensitivity 10 Year Smoke Detector OEM ODM Battery Operated Smoke Detectors
| Name: | 10 Year Smoke Detector |
|---|---|
| Powersupply: | Battery Operated |
| Usage: | Smoke Detection In Fire Alarm System |
Battery Operated Zigbee Detector EN14604 Certified Smart Smoke Alarms OEM
| Name: | Zigbee Detector |
|---|---|
| Sensor Type: | Photoelectric Sensor |
| Dimensions: | Diameter 120mm, Height 40mm |
Battery Powered WIFI Smoke Alarms Photoelectric Smart Fire Detector With 3 Year Battery Life
| Name: | WIFI Smoke Alarms |
|---|---|
| Connectivity: | WiFi |
| Compatibility: | IOS And Android Devices |
10 Year Battery Interconnected Smoke Detectors 85 dB CO Smoke Alarms OEM / ODM
| Name: | Battery Interconnected Smoke Detectors |
|---|---|
| Battery Life: | Up To 10 Years (for Sealed Battery Models) |
| Alarm Sound Level: | 85 DB At 10 Feet |
OEM Tuya Wifi Gas Detector EN50194 Certified Smart Natural Gas Detector High Accuracy
| Name: | Tuya Wifi Gas Detector |
|---|---|
| Usage: | Gas Detection And Alarm System |
| Weight: | 180 Grams |

