All Products
Keywords [ co carbon monoxide alarm ] match 183 Products.
Electrochemical Sensor 10 Year CO Detector Residential Carbon Monoxide Detection Systems 3V
| Name: | 10 Year CO Detector |
|---|---|
| Operatingtemperature: | -10°C To 50°C |
| Operating Current: | 60mA |
Photoelectric / Electrochemical Smoke Carbon Monoxide Detectors 10 Year Lithium Battery Smoke Detectors
| Name: | Smoke Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Sensor Technology: | Photoelectric/Electrochemical |
| Alarm Sound Level: | 85 Decibels |
Ceiling / Wall Mounted CO Carbon Monoxide Detector Reliable 10 Year Battery Operated CO Alarm
| Name: | CO Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Testbutton: | Yes, For Manual Testing |
| Certifications: | SGS Listed, EN Compliant, CE Certified |
Indoor Professional Carbon Monoxide Detector Customized 10 Year Carbon Monoxide Detectors
| Name: | Professional Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Alarm Output: | Sound & Flash Alarm |
| Warranty: | 2 Year |
Smart Wifi Carbon Monoxide Detector EN50291 Certified Combustible Gas Detectors With Dual Sensor
| Product Name: | Wifi Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Sensortype: | Electrochemical Semiconduct Sensor |
| Detectiontypes: | Gas And Carbon Monoxide |
Residential CO Carbon Monoxide Detector 3V 10 Year Carbon Monoxide Detector ODM
| Name: | CO Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Material: | ABS Fireproof |
| Operating Temperature Range: | -10°C To 50°C (14°F To 122°F) |
Smart WiFi Carbon Monoxide Detector 4.5V Wireless CO Detectors With 10 Year Sensor
| Name: | WIFI Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Installation: | Wall Mount |
| Compatibility: | IOS And Android |
Reliable Carbon Monoxide CO Alarm TUV Approved CO Detector With 7 Year Lifespan
| Standby Current: | ≤10uA |
|---|---|
| Temperature Range: | -10°C To 50°C |
| Sound Level: | ≥85dB/3m |
Long Life CO Carbon Monoxide Detector AA Battery Powered Carbon Monoxide Detectors Customized
| Item: | CO Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Test Button: | Yes |
| Sensitivity: | Meets EN 50291 Standards |
OEM Smart 10-Year Lithium Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with Photoelectric/Electrochemical Sensor and 85dB Alarm Sound
| Certifications: | SGS Listed, EN Compliant |
|---|---|
| Sensor Technology: | Photoelectric/Electrochemical |
| Displaytype: | Digital LCD / LED Indicator |

