All Products
Keywords [ co carbon monoxide alarm ] match 183 Products.
White Gas Carbon Monoxide Alarm ODM Combustible Gas Alarms With EN50291 EN50194 Certification
| Product Name: | Gas Carbon Monoxide Alarm |
|---|---|
| Testbutton: | Included For Manual Testing |
| Alarmsoundlevel: | 85 DB At 10 Feet |
EN14604 / EN50291 Certified Smoke Carbon Monoxide Alarms Battery Operated Home CO Detectors
| Name: | Smoke Carbon Monoxide Alarms |
|---|---|
| End-Of-Life Warning: | Yes |
| Silence/Hush Feature: | Yes |
TUV Certified Smart Carbon Monoxide Detector 4.5V 7 Year Carbon Monoxide Alarm
| Item: | Smart Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Type: | Electrochemical |
| Environmental Temperature: | -10℃ ~ +55℃ |
OEM Carbon Monoxide CO Detector Voice Prompt Carbon Monoxide Alarm High Sensitivity
| Product Name: | Carbon Monoxide CO Detector |
|---|---|
| Dimensions: | 100mm X 100mm X 36mm |
| Operating Voltage: | 4.5V DC |
Reliable CO Carbon Monoxide Detector OEM ODM EN 50291 Carbon Monoxide Alarm
| Product Name: | CO Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Operating Voltage: | 4.5V DC |
| Standby Current: | ≤40uA |
Battery Operated Carbon Monoxide Alarms TUV Certified CO Detectors With Electrochemical Sensor
| Operatingtemperaturerange: | -10°C To 50°C |
|---|---|
| Humidityrange: | 0% To 95% Non-condensing |
| Testfeature: | Manual Test Button |
SGS Approved Carbon Monoxide Smoke Detectors 3V Battery Powered Carbon Monoxide Alarm
| Name: | Carbon Monoxide Smoke Detectors |
|---|---|
| Response Time: | Within 5 Seconds |
| Power Supply: | Battery |
85dB Smoke Carbon Monoxide Detectors Compact Smoke Carbon Monoxide Alarm
| Item: | Smoke Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Test Button: | Included For Manual Testing |
| Humidity Range: | 10% To 90% Non-condensing |
OEM ODM Tuya Carbon Monoxide Detector Battery Operated Carbon Monoxide Alarms
| Alarm Type: | Loud Audible Alarm (85 DB) |
|---|---|
| Notification: | Push Notifications On Mobile Devices |
| Sensor Type: | Electrochemical CO Sensor |
Wireless / Wired RF Interlinked Smoke Alarms Battery Powered Commercial Carbon Monoxide Alarm
| Name: | RF Interlinked Smoke Alarms |
|---|---|
| Alarmsoundlevel: | 85 DB At 10 Feet |
| Batterylife: | Up To 10 Years (for Sealed Lithium Batteries) |

