All Products
Keywords [ co carbon monoxide alarm ] match 183 Products.
OEM Carbon Monoxide CO Alarms
| Product Name: | Carbon Monoxide CO Alarms |
|---|---|
| Sensor: | Electrochemistry Carbon Monoxide Sensor |
| Material: | ABS Plastic |
High Sensitivity CO Carbon Monoxide Detector with 10 Year Lithium Battery and Electrochemical Sensor
| Alarmsoundlevel: | 85 DB At 3 Meters |
|---|---|
| Static Current: | ≤50uA |
| Sensor: | Electrochemistry Carbon Monoxide Sensor |
Long Life 7 Years TÜV Certified CO Carbon Monoxide Detector with Electrochemical Sensor
| Operating Voltage: | 4.5V DC |
|---|---|
| Material: | ABS Plastic |
| Humidity: | 0 To 95% RH,no Condensation |
Professional Grade CO Carbon Monoxide Detector with 7 Years Life, TÜV Certified and AA Operated
| Installation: | Wall Mount Or Tabletop |
|---|---|
| Power Supply: | 4.5V DC |
| Humidity: | 0 To 95% RH,no Condensation |
High Performance CO Carbon Monoxide Detector with 7 Years Life TÜV Lab Certified Electrochemical Sensor
| Material: | ABS Plastic |
|---|---|
| Rated Voltage: | 4.5V DC |
| Humidity: | 0 To 95% RH,no Condensation |
Long Life 7 Years TÜV Certified AA Battery Powered CO Carbon Monoxide Detector Alarm
| Alarmtype: | Audible Alarm And Visual LED Indicator |
|---|---|
| Power Supply: | DC 4.5V |
| Productname: | CO Carbon Monoxide Detector |
10 Year Lifespan CO Carbon Monoxide Detector with Electrochemical Sensor and EN50291 Certification
| Installation: | Ceiling Or Wall |
|---|---|
| Sensorlife: | 10 Years |
| Usage: | CO Detecting |
EN50291 Certified Carbon Monoxide Monitor Compact Carbon Monoxide Detector With Voice Alert
| Name: | Carbon Monoxide Monitor |
|---|---|
| Static Current: | <40uA |
| Installation: | Ceiling Or Wall |
Durable CO Carbon Monoxide Detector with 10 Year Service Life SGS Tested and Electrochemical Sensor for Reliable Detection
| Voltage: | 3V DC |
|---|---|
| Installation: | DIY |
| Dimensions: | 105 X 105 X 39 Mm |
Professional OEM CO Carbon Monoxide Detector with 7 Years Life TÜV Tested and Electrochemical Sensor
| Operating Temperature Range: | -10°C To 50°C (14°F To 122°F) |
|---|---|
| Item: | CO Detector |
| Humidity Range: | 10% To 85% Non-condensing |

