All Products
Keywords [ co carbon monoxide alarm ] match 183 Products.
Industrial Grade CO Carbon Monoxide Detector with 7 Years Life TÜV Certified and Electrochemical Sensor
| Color: | White |
|---|---|
| Installation: | Ceiling Or Wall Mount |
| Operating Temperature Range: | -10°C To 50°C (14°F To 122°F) |
Smart WIFI Carbon Monoxide Detector
| Sensor Type: | Electrochemical Sensor |
|---|---|
| Power Source: | Battery Powered |
| Operating Temperature Range: | -10°C To 50°C |
Professional OEM CO Carbon Monoxide Detector with 10 Year Service Life EN50291 Certified and Electrochemical Sensor
| Standby Current: | ≤10uA |
|---|---|
| Mountingtype: | Wall Mount |
| Led: | ON / OFF Adjustable |
EN50291 Certified CO Carbon Monoxide Detector
| Display: | Digital LCD Display |
|---|---|
| Batterylife: | Up To 10 Year |
| Sensor: | Electrochemistry Carbon Monoxide Sensor |
EN50291 Certified CO Carbon Monoxide Detector with 10 Year Lifespan and Electrochemical Sensor
| Detect: | CO |
|---|---|
| Gas Species: | Carbon Monoxide |
| Temperature: | 10 ~ 50 ℃ |
7 Years Life EN 50291 Approved CO Carbon Monoxide Detector with Electrochemical Sensor
| Detection Type: | Electrochemical Sensor |
|---|---|
| Power Source: | Battery Operated |
| Usage: | CO Detection And Alarm System |
TÜV Approved CO Carbon Monoxide Detector with 7 Years Life and Electrochemical Sensor for Reliable Protection
| Voltage: | 4.5V DC |
|---|---|
| Item: | CO Detector |
| Weight: | 180 Grams |
TÜV Certified CO Carbon Monoxide Detector with 7 Years Life and AA Battery Operation
| Powersource: | Battery Operated |
|---|---|
| Material: | ABS Plastic |
| Responsetime: | Less Than 30 Seconds |
10-Year Lifespan Smoke Carbon Monoxide Detector with Photoelectric Sensor and Battery Operation
| Batterylife: | Up To 10 Years |
|---|---|
| Operating Voltage: | DC 3V |
| Humidityrange: | 10% To 95% Non-condensing |
Customizable CO Carbon Monoxide Detector with 7 Years Life EN 50291 Certified and Electrochemical Sensor for OEM ODM
| Operating Temperature Range: | -10°C To 50°C |
|---|---|
| Material: | ABS Plastic |
| Sensor Type: | Electrochemical Sensor |

