All Products
Keywords [ co carbon monoxide alarm ] match 183 Products.
Residential Carbon Monoxide And Smoke Alarm 3V 10 Year Smoke Carbon Monoxide Detector
| Name: | Carbon Monoxide And Smoke Alarm |
|---|---|
| Reset Time: | Less Than 1 Second |
| Led Indicator: | Red LED For Alarm And Green LED For Power |
Customized CO Carbon Monoxide Detector Voice Alert Carbon Monoxide Detector
| Name: | Alert Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Alarm Indicator: | Red LED |
| Standby Working Current: | ≤40uA |
SGS Listed Smoke Carbon Monoxide Detectors Professional Lithium Battery Carbon Monoxide Detector 3V
| Name: | Smoke Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Dimensions: | Diameter 10 Cm, Height 4 Cm |
| Response Time: | Within 5 Seconds |
Custom CO Carbon Monoxide Detector EN14604 Alert Carbon Monoxide Detectors 4.5V
| Name: | CO Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Operating Voltage: | 4.5V DC |
| Alarm Sound: | >85db |
Voice Prompt Carbon Monoxide Gas Alarm 9V Battery Gas And CO Detector Reliable
| Name: | Carbon Monoxide Gas Alarm |
|---|---|
| Sensor Type: | Electrochemical/Semiconduct Sensor |
| Alarm Type: | Voice AndAudible And Visual Alarm |
Professional Carbon Monoxide Gas Detectors 5 Year Gas Detector Alarms For Accurate 85 dB Alarm
| Item: | Carbon Monoxide Gas Detectors |
|---|---|
| Humidityrange: | 10% To 95% Non-condensing |
| Material: | ABS |
Factory OEM 10-Year Lithium Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with ABS Fireproof Housing and EN14604 & EN50291 Certification
| Sensor Life: | Up To 10 Years |
|---|---|
| Led Indicator: | Red LED For Alarm Status |
| Voltage: | 3V |
Professional Smoke Carbon Monoxide Detector with 10-Year Lithium Battery Photoelectric/Electrochemical Sensor and 85dB Alarm Sound
| Temperature Range: | -10°C To 50°C |
|---|---|
| Displaytype: | Digital LCD / LED Indicator |
| Power Source: | Battery-operated |
ODM 10-Year Lithium Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with Dual Detection System and 85dB Alarm Sound
| Sensor Type: | Photoelectric/Electrochemical Sensor |
|---|---|
| Detection Type: | Smoke And Carbon Monoxide |
| Testbutton: | Yes |
4.5V Smoke Carbon Monoxide Detectors White Lithium Battery Smoke Alarm With Photoelectric Sensor
| Product Name: | Smoke Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Environmental Temperature: | -10℃ ~ +55℃ |
| Sensortype: | Optical Sensor |

