All Products
Keywords [ carbon monoxide monitor ] match 138 Products.
Professional OEM CO Carbon Monoxide Detector with 7 Years Life EN 50291 TÜV Approved and Electrochemical Sensor
| The Battery Life: | ≥12 Months |
|---|---|
| Material: | PC, Anti-scratch |
| Standby Working Current: | ≤15uA |
OEM ODM Tuya Carbon Monoxide Detector Battery Operated Carbon Monoxide Alarms
| Alarm Type: | Loud Audible Alarm (85 DB) |
|---|---|
| Notification: | Push Notifications On Mobile Devices |
| Sensor Type: | Electrochemical CO Sensor |
10-Year Lifespan Smoke Carbon Monoxide Detector with Photoelectric Sensor and Battery Operation
| Batterylife: | Up To 10 Years |
|---|---|
| Operating Voltage: | DC 3V |
| Humidityrange: | 10% To 95% Non-condensing |
Professional OEM CO Carbon Monoxide Detector with 7 Years Life TÜV Tested and Electrochemical Sensor
| Operating Temperature Range: | -10°C To 50°C (14°F To 122°F) |
|---|---|
| Item: | CO Detector |
| Humidity Range: | 10% To 85% Non-condensing |
OEM 10-Year Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with Electrochemical Sensor and LCD Display
| Installation Type: | Ceiling Or Wall Mount |
|---|---|
| Response Time: | Within 30 Seconds |
| Dimension: | 105*38mm |
Customized Smoke and Carbon Monoxide Detector with 10-Year Lithium Battery and Photoelectric/Electrochemical Sensor for 85 dB Alarm
| Sensor Type: | Photoelectric Sensor |
|---|---|
| Test Button: | Yes |
| Powersource: | Battery Operated |
10-Year Lithium Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with Dual Sensor System and ABS Fireproof Material
| Reset Function: | Manual Reset After Alarm |
|---|---|
| Response Time: | Within 30 Seconds |
| Material: | ABS Fireproof |
Industrial Grade CO Carbon Monoxide Detector with 7 Years Life TÜV Certified and Electrochemical Sensor
| Color: | White |
|---|---|
| Installation: | Ceiling Or Wall Mount |
| Operating Temperature Range: | -10°C To 50°C (14°F To 122°F) |
TÜV Certified CO Carbon Monoxide Detector with 7 Years Life and ABS Fireproof Material
| Reset Time: | Less Than 1 Second |
|---|---|
| Color: | White |
| Alarm Sound Level: | 85 DB At 3 Meters |
EN Standard Zigbee Carbon Monoxide Detector
| Detectionangle: | 120 Degrees |
|---|---|
| Alerts: | Push Notifications Via App And Local Alarm |
| Compatibility: | Works With Zigbee Hubs And Gateways |

