All Products
Keywords [ carbon monoxide monitor ] match 138 Products.
Durable CO Carbon Monoxide Detector with 10 Year Service Life SGS Tested and Electrochemical Sensor for Reliable Detection
| Voltage: | 3V DC |
|---|---|
| Installation: | DIY |
| Dimensions: | 105 X 105 X 39 Mm |
Residential CO Carbon Monoxide Detector 3V 10 Year Carbon Monoxide Detector ODM
| Name: | CO Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Material: | ABS Fireproof |
| Operating Temperature Range: | -10°C To 50°C (14°F To 122°F) |
EN50291 Certified Carbon Monoxide CO Alarms 10 Year Battery Powered CO Alarm For Home And Commercial
| Name: | Carbon Monoxide CO Alarms |
|---|---|
| Responsetime: | Less Than 30 Seconds |
| Humidityrange: | 10% To 90% Non-condensing |
Long Life CO Carbon Monoxide Detector AA Battery Powered Carbon Monoxide Detectors Customized
| Item: | CO Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Test Button: | Yes |
| Sensitivity: | Meets EN 50291 Standards |
ODM 10-Year Lithium Battery Smoke Carbon Monoxide Detector with Photoelectric and Electrochemical Sensors and 85 dB Alarm Sound
| Detectiontype: | Smoke And Carbon Monoxide Detector |
|---|---|
| Mountingtype: | Ceiling Or Wall Mount |
| Sensor Technology: | Photoelectric Smoke Sensor And Electrochemical CO Sensor |
SGS Listed Smoke Carbon Monoxide Detectors Professional Lithium Battery Carbon Monoxide Detector 3V
| Name: | Smoke Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Dimensions: | Diameter 10 Cm, Height 4 Cm |
| Response Time: | Within 5 Seconds |
Residential Carbon Monoxide And Smoke Alarm 3V 10 Year Smoke Carbon Monoxide Detector
| Name: | Carbon Monoxide And Smoke Alarm |
|---|---|
| Reset Time: | Less Than 1 Second |
| Led Indicator: | Red LED For Alarm And Green LED For Power |
OEM Carbon Monoxide CO Detector Voice Prompt Carbon Monoxide Alarm High Sensitivity
| Product Name: | Carbon Monoxide CO Detector |
|---|---|
| Dimensions: | 100mm X 100mm X 36mm |
| Operating Voltage: | 4.5V DC |
OEM Carbon Monoxide Gas Detectors EN50291 EN50194 Certified CO And Gas Detector
| Name: | Carbon Monoxide Gas Detectors |
|---|---|
| Operating Temperature: | -10°C To 50°C |
| Display: | Digital LCD Display |
5 Year Lifespan Carbon Monoxide Detectors Customized Gas Leak Alarms SGS Certified
| Product Name: | Carbon Monoxide Detectors |
|---|---|
| Testbutton: | Yes |
| Weight: | 230 Grams |

